w Deklaracje Tagi: upourzędowepoświadczenieodbioru

UPO – urzędowe poświadczenie odbioru

Po wysłaniu deklaracji do urzędu skarbowego jej aktualny status można śledzić w serwisie w zakładce Deklaracje ➡ e-Deklaracje. Status informuje o etapie, na jakim znajduje się przetwarzanie. Każda wysłana deklaracja otrzymuje status „Odrzucony” albo „Zaakceptowany”.

Deklaracje, które uzyskały status „Zaakceptowany” są traktowane jako złożone. Formalnym potwierdzeniem złożenia deklaracji jest dokument UPO, który użytkownik może pobrać w formacie PDF.

Dokument UPO może być przydatny zwłaszcza w przypadku kiedy urząd skarbowy zgłosi, że nie posiada deklaracji mimo dokonanej wysyłki, oraz w razie kontroli skarbowej.

Jak pobrać UPO w ifirma.pl?

Aby pobrać UPO:

 1. Należy wejść do zakładki Deklaracje > e-Deklaracje. Następnie obok deklaracji wysłanej elektronicznie do urzędu w kolumnie Urzędowe Poświadczenie Odbioru kliknąć „Identyfikator”

 1. Po zapoznaniu się z komunikatem należy kliknąć w link „dokumencie dostępnym na stronie Ministerstwa Finansów”

 1. Jeżeli w otwartej stronie internetowej nie otworzy się plik PDF i pokaże się komunikat jak na poniższym screenie, należy kliknąć w ikonę służącą do pobrania pliku i zapisać PDF na dysku
  1. a) widok w przeglądarce Google Chrome:

   b) widok w przeglądarce Microsoft Edge:

   c) widok w przeglądarce Mozilla Firefox:

 1. Następnie należy otworzyć pobrany plik PDF

 1. W oznaczoną na czerwono ramkę należy wkleić numer referencyjny, który jest dostępny na koncie w zakładce Deklaracje > e-Deklaracje. Następnie należy kliknąć w opcję „Sprawdź status dokumentu” i „Pobierz UPO”

 1. Otworzy się UPO. Plik można wydrukować lub zapisać i zachować w posiadanej dokumentacji dotyczącej wysłanych deklaracji

UWAGA

Do otwierania plików PDF sugerujemy korzystać z programu Adobe Acrobat Reader.

Ministerstwo Finansów nie wspiera wszystkich programów służących do otwierania plików PDF oraz wszystkich przeglądarek internetowych. W przypadku problemów z pobraniem UPO prosimy o kontakt ze wsparciem e-deklaracji Krajowej Informacji Skarbowej – tel. 22-330-03-30.

Możliwość komentowania jest wyłączona.