|
ID: 778305287
|
|
Nie tylko kawa jest 2w1

 

1. Co wprowadzamy do serwisu ifirma.pl?

Sposób ewidencjonowania sprzedaży detalicznej towarów w różnych stawkach VAT, bez konieczności przypisywania stawki do konkretnego towaru. Rozliczenie podatku VAT odbywa się na podstawie Struktury zakupów za bieżący lub poprzedni miesiąc.

2. Co wprowadzamy do serwisu ifirma w celu powstania Struktury zakupów?

Wartość zakupów towarów handlowych w poprzednim miesiącu, w każdej występującej stawce VAT wyrażoną w procencie. W celu uzyskania wartości procentowej dzielimy sumę kwot brutto zakupów w danej stawce przez sumę kwot brutto zakupów we wszystkich stawkach i mnożymy przez 100.
Do wykonania obliczeń potrzebna będzie ewidencja zakupów VAT.

3. Jak wprowadzamy informację do serwisu?

Login ➡ Konfiguracja ➡ Struktura zakupów Edytuj.

 

 

 

Autor: Katarzyna Kisiel – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce