Samochód osobowy niefirmowy używany na podstawie umowy użyczenia

|
ID: 778305277
|
|

 

1. Co to jest pojazd niefirmowy?

Pojazdem niefirmowym jest samochód wykorzystywany przez nas w działalności, ale niestanowiący majątku firmy ani własności (współwłasności) przedsiębiorcy. Pojazd taki może być pojazdem użyczonym przedsiębiorcy nieodpłatnie.

Przedsiębiorcy użytkujący pojazdy osobowe niefirmowe (użyczone) nie mają obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Wydatki związane z używaniem pojazdu są kosztem w 75% bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.

2. Jak wprowadzamy pojazd do serwisu?

Pojazd wprowadzamy przez zakładkę Pojazdy ➡ Wszystkie operacje ➡ dodaj pojazd ➡ Samochód osobowy ➡ w części lub wprowadź samochód ➡ niefirmowy (na podstawie umowy użyczenia) ➡ typ pojazdu Samochód osobowy.

 

 

 

 

W formularzu wprowadzania pojazdu uzupełniamy jego dane takie jak:

  • nazwa pojazdu,
  • numer rejestracyjny pojazdu,
  • pojemność silnika,
  • rodzaj paliwa – wybór w tym polu nie jest obowiązkowy.

W przypadku pojazdu użyczonego możliwe jest również oznaczenie, iż pojazd jest wykorzystywany wyłącznie w działalności gospodarczej. Więcej na ten temat tutaj.

 

Autor: Katarzyna Kisiel – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie musisz czytać pomocy
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce