Motorower niefirmowy

|
ID: 778305281
|
|

Jakim rodzajem pojazdu jest motorower?

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym (art. 2 pkt 46) motorowerem jest pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. Pojazd taki może być używany w działalności jako pojazd nie wprowadzony do ewidencji ŚT.

Z racji tego, iż pojazd taki jest z punktu widzenia podatku dochodowego oraz podatku VAT uznawany za pojazd ciężarowy podatnik nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu dla celów PIT. Ma jednocześnie prawo do pełnego odliczenia VAT z wydatków związanych z używaniem pojazdu.

Jak wprowadzamy pojazd do serwisu?

Zakładka Pojazdy ➡ Wszystkie operacje ➡ Dodaj pojazd ➡ Samochód ciężarowy ➡ wprowadź samochód ➡ niefirmowy (w leasingu, dzierżawie).

 

 

W typie pojazdu wybieramy samochód ciężarowy.

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie musisz czytać pomocy
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce