Samochód niefirmowy – ciężarowy

|
ID: 778305272
|
|
Nie musisz czytać pomocy

Co to jest pojazd niefirmowy?

Samochód wykorzystywany przez nas w działalności, ale nie stanowiący majątku firmy (w związku z umową najmu, dzierżawy bądź użyczenia, a także przy leasingu operacyjnym, nie wyłączając również samochodu prywatnego).

Samochód ciężarowy to pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony lub o mniejszej ładowności posiadający zaświadczenie wydane przez stację kontroli pojazdów o spełnianiu przez samochód warunków konstrukcyjnych pozwalających na uznanie go za samochód ciężarowy.

Przy samochodzie ciężarowym wydatki związane z jego eksploatacją zaliczane są w całości w koszty firmy.

Jak wprowadzamy pojazd do serwisu?

Zakładka Pojazdy → Wszystkie operacje → Dodaj pojazd → Samochód ciężarowy → wprowadź samochód → niefirmowy (w leasingu, dzierżawie).

 

 

W typie pojazdu wybieramy zgodnie ze stanem faktycznym: samochód ciężarowy, Skuter lub Autobus, autokar, mikrobus

 

 

W przypadku pojazdu w leasingu operacyjnym należy wybrać Pojazd w leasingu a następnie wpisać numer umowy leasingowej (pole nieobowiązkowe).

 

 

 

Autor: Katarzyna Kisiel – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce