Nie musisz czytać pomocy

 

1. Użytkownicy nie ewidencjonujący sprzedaży na kasie fiskalnej

1.1. Limit zwolnienia

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności lub rolników ryczałtowych, którzy nie mają obowiązku posiadania kasy fiskalnej najczęściej korzystają ze zwolnienia w postaci limitu.
Jednym z warunków poprawnego wyliczenia limitu przez serwis jest właściwe wprowadzenie danych z poprzednich ewidencji.

1.2. Co wprowadzić do serwisu ifirma.pl?

  • datę pierwszej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności lub rolników ryczałtowych,
  • wartość sprzedaży na rzecz powyższych podmiotów wchodzącą do limitu a dokonaną w danym roku (do końca miesiąca poprzedzającego przejście do serwisu).

1.3. Jak wprowadzamy do serwisu?

Zakładka Login ➡ Konfiguracja ➡ Dane firmy.

 

 

W części Ustawienia księgowe uzupełniamy pola:

  • Wartość sprzedaży na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych wchodząca do obrotu wyliczanego w celu określenia momentu powstania obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej,
  • Data pierwszej sprzedaży na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych wchodząca do obrotu wyliczanego w celu określenia momentu powstania obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej

 

 

Powyższe dane wprowadzamy mając ustawiony miesiąc księgowy przejścia do serwisu (pierwszy miesiąc księgowy).

W przypadku braku uzupełnienia powyższych danych serwis uzna, iż użytkownik przed rozpoczęciem korzystania z serwisu, nie prowadził sprzedaży na rzecz osób fizycznych lub rolników ryczałtowych.

Wartość limitu wyliczonego dla przedsiębiorcy oraz wartość sprzedaży dokonanej w ramach limitu sprawdzić można w zakładce Login ➡ Konfiguracja ➡ w części Rozszerzenia i integracje – Drukarki i kasy fiskalne ➡ przycisk sprawdź limit.

 

 

2. Użytkownicy ewidencjonujący sprzedaż na kasie fiskalnej

W przypadku podatników, którzy nie korzystają ze zwolnienia z kasy, nie ma potrzeby wyliczania limitu przez serwis.
Informację o tym, że podatnik ewidencjonuje sprzedaż na kasie fiskalnej zaznaczamy w zakładce Login ➡ konfiguracja ➡ Dane firmy. W części ustawienia księgowe oznaczamy checkbox Firma ewidencjonuje sprzedaż na kasie fiskalnej. Jeśli dodatkowo podmiot ewidencjonuje sprzedaż wysyłkową na kasie fiskalnej zaznacza checkbox Firma ewidencjonuje sprzedaż wysyłkową na kasie fiskalnej.

 

 

 

Autor: Katarzyna Kisiel – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce