Kasa fiskalna

 

Użytkownicy nie ewidencjonujący sprzedaży na kasie fiskalnej

1.1. Limit zwolnienia

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności lub rolników ryczałtowych, którzy nie mają obowiązku posiadania kasy fiskalnej najczęściej korzystają ze zwolnienia w postaci limitu.
Jednym z warunków poprawnego wyliczenia limitu przez serwis jest właściwe wprowadzenie danych z poprzednich ewidencji.

1.2. Co wprowadzić do serwisu ifirma.pl?

  • datę pierwszej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności lub rolników ryczałtowych,
  • wartość sprzedaży na rzecz powyższych podmiotów wchodzącą do limitu a dokonaną w danym roku (do końca miesiąca poprzedzającego przejście do serwisu).

1.3. Jak wprowadzamy do serwisu?

Zakładka Pulpit → Konfiguracja → Dane firmy. W części Ustawienia księgowe uzupełniamy pola:

  • Wartość sprzedaży na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych wchodząca do obrotu wyliczanego w celu określenia momentu powstania obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej,
  • Data pierwszej sprzedaży na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych wchodząca do obrotu wyliczanego w celu określenia momentu powstania obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej

 

 

Powyższe dane wprowadzamy mając ustawiony miesiąc księgowy przejścia do serwisu (pierwszy miesiąc księgowy).

W przypadku braku uzupełnienia powyższych danych serwis uzna, iż użytkownik przed rozpoczęciem korzystania z serwisu, nie prowadził sprzedaży na rzecz osób fizycznych lub rolników ryczałtowych.

Wartość limitu wyliczonego dla przedsiębiorcy oraz wartość sprzedaży dokonanej w ramach limitu sprawdzić można w zakładce Pulpit → Konfiguracja → w części Rozszerzenia i integracje – Drukarki i kasy fiskalne → przycisk sprawdź limit.

 

 

 

 

Użytkownicy ewidencjonujący sprzedaż na kasie fiskalnej

W przypadku podatników, którzy nie korzystają ze zwolnienia z kasy, nie ma potrzeby wyliczania limitu przez serwis.
Informację o tym, że podatnik ewidencjonuje sprzedaż na kasie fiskalnej zaznaczamy w zakładce Pulpit → konfiguracja → Dane firmy. W części ustawienia księgowe oznaczamy checbox Firma ewidencjonuje sprzedaż na kasie fiskalnej. Jeśli dodatkowo podmiot ewidencjonuje sprzedaż wysyłkową na kasie fiskalnej zaznacza checbox Firma ewidencjonuje sprzedaż wysyłkową na kasie fiskalnej.

 

 

 

Autor: Katarzyna Kisiel – ifirma.pl

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły