Jak wystawić w serwisie faktury podobnego typu?

w Faktury Tagi: fakturafaktura cyklicznafaktura podobnego typuskopiuj fakturę

W serwisie można skorzystać z dwóch opcji w celu wystawienia faktur podobnego typu.

Przed wystawieniem faktury, która ma się odnosić do innej faktury podobnego typu, należy ustawić w serwisie miesiąc księgowy (w lewym górnym rogu) zgodny z datą sprzedaży. Następnie, należy przejść do zakładki Faktury ➡ Lista faktur i na poziomej osi czasu wybrać miesiąc wystawienia faktury, do której chcemy wystawić fakturę podobnego typu. Pojawi się dzięki temu lista faktur wystawionych w wybranym miesiącu.

1. Opcja skopiuj

Przycisk jest dostępny w zakładce Faktury ➡ Lista faktur przy danej fakturze, po prawej stronie, w kolumnie Operacje.Opcja jest też dostępna po otwarciu faktury. Wystarczy kliknąć w numer faktury i na samym dole formularza odnajdziemy przycisk skopiuj.Po wybraniu tej opcji wszystkie dane z faktury zostaną skopiowane na nowy formularz faktury. Funkcja nie jest dostępna dla faktury wystawianej do paragonu z kasy fiskalnej.

2. Opcja wystaw podobną
Funkcja jest dostępna po otworzeniu danej faktury sprzedaży na samym dole. Użycie opcji powoduje, iż powstaje ten sam typ faktury (np. krajowa sprzedaż towarów i usług lub faktura zaliczkowa), ale nowy formularz faktury jest pusty, nie zawiera żadnych danych.

Opcja ta nie jest dostępna dla formularza faktury z ceną określoną w walucie obcej oraz dla faktur wystawianych w ramach procedury MOSS.

Jeżeli wystawiane są faktury z pewną sekwencją dla tego samego kontrahenta, na sprzedaż tych samych towarów i usług, z identyczną wartością, to można skorzystać w serwisie z faktur cyklicznych. Wystawiamy je w zakładce Faktury ➡ Faktury cykliczne.

Faktury cykliczne będą wystawiały się automatycznie w określonych odstępach czasu (np. 1 dnia każdego miesiąca).
Powyższa opcja jest dostępna jedynie w pakiecie księgowości internetowej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły