Gdzie znaleźć informację o zapłaconych składkach ZUS?

Sporządzając roczne rozliczenie PIT za pośrednictwem serwisu IFIRMA, dane o opłaconych składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zostaną zaimportowane do kreatora PIT. W przypadku, gdy przedsiębiorca niezależnie od tego chce zweryfikować wartość zapłaconych składek, może to zrobić będąc ustawionym w styczniu roku następnego, w zakładce Deklaracje ➡ Deklaracje:


 

Na dole strony znajdują się informacje pozwalające na przejście do programu pitroczny.pl. Jedną z zakładek jest Zestawienie danych zawierające najważniejsze informacje z poprzedniego roku:


 

Po przejściu do zakładki Zestawienie danych uzyskujemy widok na podsumowanie roku. W zależności od formy opodatkowania, odnajdziemy tam takie dane jak:

  • Przychód i koszty/Przychód z podziałem na stosowaną stawkę ryczałtu
  • Wysokość opłaconych składek na ubezpieczenie społeczne (zaliczone do kosztów uzyskania przychodów i nie)
  • Wysokość opłaconych/odliczonych składek na ubezpieczenie zdrowotne (zaliczone do kosztów uzyskania przychodów i nie)
  • Wysokość należnego podatku/ryczałtu za poszczególne miesiące

 


 

Zestawienie opłaconych składek jest sporządzane na podstawie kwot i dat przelewów wprowadzonych w zakładkach Zobowiązania ➡ Składki ZUS. Jeśli wartości w zestawieniu budzą wątpliwość użytkownika sugerowane jest zweryfikowanie wprowadzonych w zobowiązaniach dat opłacenia.

Podane wartości możemy z łatwością skopiować do pamięci podręcznej komputera w celu dalszego zapisania ich w innym miejscu:


 

 

Autor: Ewelina Ciapara – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie musisz czytać pomocy
Nie musisz czytać pomocy

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce