Jak wystawić fakturę sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju

|
ID: 778304609
|
Nie tylko kawa jest 2w1
Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju to w serwisie ifirma.pl jedna z opcji „Faktury wystawianej w walucie obcej”.

Faktura sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju jest dokumentem sprzedaży używanym w sytuacji, gdy podatnik z Polski, sam lub na swój rachunek, wysyła (transportuje) towar do innego kraju Wspólnoty – do podmiotu, który nie jest obowiązany do rozliczenia nabycia tego towaru z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia, czyli najczęściej do osoby fizycznej. Taki podatnik nie musi posiadać numeru VAT-UE swojego kraju.

Wystawiania w ifirma.pl faktura sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju jest poprawna dla podatników, których łączna sprzedaż towarów na terytorium danego kraju dostawy nie przekroczyła limitów wyznaczonych przez ten kraj. Tylko wówczas dostawa jest opodatkowana w Polsce – według polskich stawek podatku VAT.

Faktura sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju w ifirma.pl

Aby wystawić ten rodzaj faktury:

  1. przejdź do zakładki Faktury ➡ Lista faktur,
  2. wybierz: Faktura z ceną określoną w walucie obcej ➡ typ sprzedaży: sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju,

  1. uzupełnij pola formularza, a po zweryfikowaniu poprawności danych ➡ zatwierdź.

Faktura wysyłkowa w systemie IFIRMA – video krok po kroku!

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce