Jak usunąć różnice kursowe

|
ID: 778304654
|
Kategorie: Ewidencje
Nie musisz czytać pomocy

Różnice kursowe są dostępne w zakładce:

    Wydatki > Lista wydatków w tabeli „Dowody wewnętrzne i księgowe”.

Aby je usunąć, należy ustawić jako miesiąc księgowy miesiąc zgodny z datą dodania różnicy, kliknąć na jej numer i wybrać opcję „Usuń”.

Różnice dodane ręcznie jako przychody można usunąć w zakładce:

    Faktury ➡ Inne przychody, gdzie należy ustawić jako miesiąc księgowy miesiąc zgodny z datą dodania różnicy, kliknąć na jej numer i wybrać opcję Usuń.

Różnice można usunąć także bezpośrednio w KPiR, gdzie – przy ustawionym właściwym miesiącu księgowym, należy kliknąć na numer różnicy i wybrać opcję Usuń.

Uwaga! Jeśli do danej transakcji dodano więcej niż jedną zapłatę, należy je usuwać kolejno od najpóźniejszej – w innym przypadku wcześniejsze różnice kursowe nie będą możliwe do usunięcia.

Właściwe kursy walut

Zgodnie z przepisami, do przeliczania walut obcych na PLN stosuje się kurs walut:

  • faktycznie zastosowany – np. w przypadku zakupu lub sprzedaży środków w walucie obcej od banku lub kantoru, wpływu lub wypływu środków na konto walutowe
  • średni kurs Narodowego Banku Polskiego z ostatniego dnia roboczego, poprzedzającego dzień powstania zdarzenia – w sytuacji, gdy nie jest możliwe ustalenie kursu rzeczywiście zastosowanego, czyli w przypadku otrzymania faktury zakupu, dokonania zapłaty z konta walutowego, otrzymania zapłaty na konto walutowe
  • średni kurs Narodowego Banku Polskiego z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień sprzedaży – w przypadku wystawienia faktury sprzedaży w walucie obcej
Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie musisz czytać pomocy

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce