Udostępnianie dokumentów

|
ID: 778305465
|
Kategorie: Faktury

Funkcja Udostępnianie dokumentów powstała z myślą o użytkownikach serwisu Ifirma, którzy korzystają z pakietów do fakturowania. Ma ona na celu przesłanie dokumentów do swojej księgowej w prosty i szybki sposób.

Dokumenty sprzedaży jakie można przesłać:

  1. Faktury
  2. Faktury korygujące
  3. Faktury VAT Marża
  4. Korekty faktur VAT Marża

oraz pliki JPK:

  1. JPK FAKTURA
  2. JPKV7
 
Wyżej wymieniona lista dotyczy przedsiębiorców zarejestrowanych do VAT, natomiast dla nieVatowców lista będzie wyglądała następująco:

  1. Faktury i rachunki
  2. Faktury i noty korygujące

oraz plik JPK FAKTURA 

 

Aby skorzystać z tej funkcjonalności należy przejść do zakładki Udostępnianie dokumentów:

 

 

W pierwszej kolejności należy uzupełnić dane księgowej (adres e-mail oraz numer telefonu):

 

 

 

 

 
WAŻNE!

Adres e-mail oraz numer telefonu są niezbędne aby zewnętrzny księgowy mógł bezpiecznie pobrać i otworzyć udostępnione dokumenty.
 

 

Miesiąc za który dokumenty mają być udostępnione, musi być zgodny z wybranym w serwisie miesiącem księgowym:

 

 

W kolejnym kroku można wybrać, które dokumenty mają znaleźć się w udostępnionym pliku.

Spośród przychodów można wybrać cztery rodzaje dokumentów, tj. Faktury, Faktury korygujące, Faktury VAT Marża oraz Korekty faktur VAT Marża, istnieje również możliwość wybrania dwóch plików kontrolnych, tj. JPK FAKTURA oraz JPK_V7:

 

 

Oprócz wyboru dokumentów, które znajdują się w systemie, użytkownik ma również możliwość dodania dodatkowych dokumentów elektronicznych, aby to zrobić wystarczy wybrać dokumenty z dysku lub przeciągnąć je do aplikacji poprzez wyznaczone pole:

 

 

Dodatkową możliwością jest również dodanie Notatki dla księgowego, która wraz z dokumentami zostanie dołączona do maila:

 

 

Po uzupełnieniu danych oraz wybraniu dokumentów plik można udostępnić księgowemu. Pobrane dokumenty zostaną spakowane w formacie .zip. Z podziałem na katalogi.

 

 

Po wybraniu opcji Udostępnij, na wskazany w danych księgowego adres mailowy zostanie wysłana wiadomość z załączonym linkiem, który jest zabezpieczony hasłem. Link jest ważny 30 dni.

Hasło zostanie wysłane odrębnie w wiadomości SMS na wskazany wcześniej numer telefonu.

 

 

Po kliknięciu w link pojawi się okno dostępu, gdzie należy wpisać hasło:

 

 

Po poprawnej autoryzacji pojawi się możliwość pobrania spakowanego pliku (dostęp będzie możliwy przez godzinę, po tym czasie okno zostanie zamknięte i aby ponownie je otworzyć będzie należało ponownie podać hasło).

 

 

 

Autor: Katarzyna Dudek – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1
Nie musisz czytać pomocy

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce