Nazwa towaru/usługi zależna od miesiąca

w FakturyKonfiguracja Tagi: miesiąc w nazwienazwa towaruznaczniki

Funkcja dodawania znacznika dla nazwy towaru lub usługi polega na automatycznym wczytaniu nazwy obecnego lub poprzedniego miesiąca i/lub roku, za który jest wystawiana faktura. Dzięki dodaniu znacznika w nazwie towaru/usługi, nazwa miesiąca i roku będzie automatycznie dodawana przez serwis, w zależności od tego, jaki jest miesiąc wystawienia lub sprzedaży na fakturze. W efekcie nazwa towaru/usługi na fakturze będzie miała automatycznie wczytany miesiąc i/lub rok, w jakim usługa lub towar były sprzedane.

W celu uruchomienia funkcji, należy przejść do zakładki Faktury ➡ Towary i usługi.W sytuacji posiadania konta nieVATowca, do listy standardowych towarów i usług można przejść przez zakładkę Rachunki ➡ Towary i usługi.Następnie należy wybrać opcję dodania towaru lub usługiWraz z uzupełnianiem formularza, można wybrać opcję Pokaż dostępne znaczniki.Po rozwinięciu, będą widoczne dostępne znaczniki, jakie można dodać do nazwy towaru/usługi.Za pomocą znaku + wybierane są te opcje, które pozwolą na określenie miesiąca zgodnie z preferencjami Użytkownika.

Przykład 1.:
Użytkownik świadczący usługi informatyczne, wystawia faktury dla kontrahenta za usługę, świadczoną w każdym miesiącu. Chciałby, aby w treści faktury był widoczny miesiąc i rok, w którym usługa była świadczona. Jego wybór jest następujący:

  1. + przy formule %MS – miesiąc sprzedaży,
  2. następnie wpisuje ręcznie znak oddzielający np. /
  3. + przy formule: %RS – rok sprzedaży.


Jeśli użytkownik zdecyduje się na wskazanie zarówno miesiąca jak też roku, między tymi znacznikami można ręcznie dodać dowolny znak oddzielający jak np.: /, -, _, spacja.

Wybór należy zatwierdzić.Na standardowej liście towarów i usług, pojawia się towar z dodanymi znacznikami.Wystawiając fakturę, wybierany jest towar/usługa z listy.Gdy dany towar/usługa zostanie wybrana z listy, w rubryce zamiast formuły pojawia się jej docelowe znaczenie.Zatwierdzona faktura wygląda następująco:Funkcja dodawania znaczników ma szczególnie przydatne zastosowanie przy wystawianiu faktur na usługi świadczone w trybie ciągłym oraz w fakturach cyklicznych.

Przykład 2.:
Użytkownik świadczący usługi doradcze, wystawia faktury dla kontrahenta za usługę, świadczoną w każdym miesiącu. Chciałby, aby w treści faktury był widoczny miesiąc i rok, w którym faktura została wystawiona. Jego wybór jest następujący:

  1. + przy formule %MW – miesiąc wystawienia,
  2. następnie wpisuje ręcznie znak oddzielający np. /
  3. + przy formule: %RW – rok wystawienia dokumentu.
Wystawiona faktura wygląda następująco:Użytkownicy mają możliwość dowolnego łączenia znaczników dostępnych na liście oraz kolejności ich umiejscowienia w pozycji faktury. Między znacznikami, można ręcznie dopisywać dowolne słowa, cyfry oraz znaki – w zależności od indywidualnej potrzeby Użytkownika.
 

Lista towarów i usług – Lista kontrahentów w systemie IFIRMA – video

 

Autor: Katarzyna Marciniak – ifirma.pl

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły