Jak wystawić fakturę z nabywcą i odbiorcą?

|
ID: 778304795
|
Kategorie: Faktury
|
Nie tylko kawa jest 2w1

W serwisie ifirma.pl jest możliwość wystawienia faktury sprzedaży, na której jest wykazany jednocześnie nabywca i odbiorca dokumentu. Po właściwym uzupełnieniu danych w serwisie, dane obu kontrahentów będą widoczne dopiero na wydruku faktury.

 

1. Nowy kontrahent

Dane odbiorcy można dodać podczas wystawiania faktury – bezpośrednio w zakładce Faktury (u nievatowców Rachunki) ➡ Wystaw fakturę krajową.
Jeżeli jest to nowy kontrahent, to najpierw należy go dodać do serwisu. W tym celu klikamy na wybranym formularzu faktury, przy polu Nabywca na +.

 

 

 

 

Dane nabywcy możemy pobrać z bazy danych GUS lub wprowadzić samodzielnie:

 


 

W przypadku pobrania danych z bazy GUS, zostaną pobrane informacje dotyczące:

  • nazwy firmy,
  • identyfikatora (serwis domyślnie nada identyfikator, który można zmienić),
  • prefiks UE, NIP,
  • adres kontrahenta (ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość, kraj).

Pobraniu z GUS podlegają tylko dane polskich podmiotów gospodarczych, zatem w przypadku kontrahenta zagranicznego – dane należy wprowadzić samodzielnie.

Po uzupełnieniu danych nabywcy, należy przejść do wprowadzenia danych odbiorcy – opcja znajduje się w prawym dolnym rogu formularza:

 

 

W formularzu pojawi się okno z polami do wprowadzenia danych odbiorcy faktury, jakie mają znaleźć się na wydruku dokumentu. Wprowadzamy odpowiednio nazwę oraz dane adresowe odbiorcy. Ważne jest, aby zaznaczyć opcję “Używaj danych odbiorcy na fakturach”.

 

 

Po wprowadzeniu wszystkich danych nabywcy i odbiorcy, zatwierdzamy formularz.
Nowego kontrahenta można do serwisu również dodać przez zakładkę Kontrahenci ➡ +Dodaj kontrahenta, a dopiero po dokonaniu tego przejść do zakładki Faktury – aby wystawić dokument sprzedaży.

2. Istniejący kontrahent

Jeżeli nabywca został już wcześniej wprowadzony do serwisu, to należy najpierw edytować jego dane w zakładce Kontrahenci ➡ Lista kontrahentów. W tym celu klikamy na jego identyfikator i dalej Edytuj kontrahenta.

 

 
 
 

Po edytowaniu danych kontrahenta, pojawi się możliwość dodania informacji o odbiorcy.

 

 

Po dodaniu danych odbiorcy, można przejść do zakładki Faktury i wystawić tam już fakturę, wybierając z listy właściwego nabywcę.
Po wystawieniu faktury, na jej podglądzie w serwisie ifirma.pl, informacja o nabywcy i odbiorcy znajduje się w lewym górnym rogu.

 

 

Poniżej znajduje się obraz przedstawiający fragment faktury z wykazanym zarówno nabywcą, jak i odbiorcą.

 

 
Katarzyna Budzińska-Gałan- ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce