Jak wygenerować klucz API: WooCommerce, PrestaShop, Shoper

w E-commerce

Poniżej zamieszczamy instrukcje jak wygenerować klucze API z 3 popularnych systemów e-commerce: WooCommerce, PrestaShop i Shoper.

WooCommerce

WooCommerce REST API działa w oparciu o klucze, dzięki którym możesz zarządzać dostępem do danych systemu. Te klucze są powiązane z użytkownikami WordPress w Twojej witrynie.

Aby utworzyć lub zarządzać kluczami dla określonego użytkownika WordPress, przejdź do zakładki: WooCommerce > Ustawienia > Zaawansowane > REST API.

Więcej informacji o generowaniu kluczy w WooCommerce znajdziesz pod adresem: https://docs.woocommerce.com/document/woocommerce-rest-api/#

PrestaShop

PrestaShop oferuje sprzedawcom opcję umożliwiająca dostęp dla innych serwisów do bazy danych ich sklepu poprzez CRUD API. Autoryzacja odbywa się w oparciu o klucz.

Aby mieć dostęp do API, musisz utworzyć klucz dostępu, który pozwoli Ci na precyzyjne dostosowanie uprawnień do różnych danych Twojego sklepu. Będziesz używał tego klucza podczas każdego połączenia z API. Otwórz stronę “Webservice” w menu “Advanced Parameters”, a następnie kliknij przycisk “Add new webservice key”, aby przejść do sekcji konfiguracji konta.

Podczas konfiguracji połączenia użytkownik powinien ustawić dostęp do następujących zasobów:

  • addressess,
  • countries,
  • currencies,
  • customers,
  • order_states,
  • orders.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://devdocs.prestashop.com/1.7/webservice/tutorials/creating-access/

Shoper

Szczegółowa dokumentacja dotycząca konfiguracji dostępu do komunikacji z Shoper znajduje się pod adresem: https://www.shoper.pl/help/artykul/jak-w-shoperze-utworzyc-dostep-po-api/

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły