Integracja WooCommerce z IFIRMA

w Integracje IFIRMA

WooCommerce to darmowa wtyczka do stron WordPress, która pozwala zbudować własny sklep internetowy. Sprawdź, jakie są zalety tego rozwiązania i w jaki sposób zintegrować system IFIRMA z WooCommerce.

Dlaczego WooCommerce?

WooCommerce posiada szerokie grono użytkowników, którzy doceniają głównie elastyczność i prostotę tego rozwiązania. Sprzedawca posiadający domenę, hosting i konto WordPress, może w szybki sposób zainstalować wtyczkę WooCommerce. Odbywa się to z poziomu pulpitu, gdzie w zakładce Wtyczki -> Dodaj wtyczkę, należy w wyszukiwarkę wpisać “WooCommerce”, a następnie ją zainstalować i włączyć. 

Konfiguracja sklepu jest równie prosta, ponieważ po instalacji wtyczki automatycznie uruchamia się kreator, w którym należu uzupełnić następujące dane:

  • adres sklepu,
  • metody płatności i wysyłki, 
  • dodatkowe funkcje, np. Facebook, MailChimp.
Rozszerzenia i wtyczki WooCommerce

Podstawowe funkcje dostępne w WooCommerce mogą być dla sprzedawcy niewystarczające. Ma on jednak możliwość skorzystania z rozszerzeń i wtyczek, które pomogą mu rozwinąć sklep i biznes. Pula dostępnych opcji jest bardzo szeroka, dlatego w osobnym artykule opisaliśmy 17 naszych propozycji, wśród których znalazły się zarówno płatne, jak i darmowe rozwiązania.

Integracja WooCommerce z IFIRMA

Integracja WooCommerce z systemem księgowym IFIRMA pozwala sprzedawcy wystawiać różnego rodzaju faktury i rachunki, a także wysyłać je bezpośrednio do klientów za pomocą e-maila. Taka integracja przebiega w prostych krokach.

Rejestracja (logowanie) w serwisie ifirma.pl

Przejście do zakładki eCommerce ➡ Konfiguracja i wybranie przycisku Dodaj.

Integracja WooCommerce
Wybranie integracji WooCommerce za pomocą przycisku “Dodaj”.
Integracja WooCommerce

Uzupełnienie niezbędnych informacji, podzielonych na trzy segmenty:

    • Konfiguracja sklepu – WooCommerce – tj. nazwa sklepu, adres url, consumer key, consumer secret, itp. 
    • Opcje księgowania – informacje dotyczące m.in. domyślnej stawki VAT, domyślnego sposobu płatności, zapisywania kontrahenta, itp.
    • Ustawienia faktur, tj. seria numeracji, szablon, domyślne księgowanie netto/brutto, itp.

Integracja WooCommerce
 

W celu wygenerowania klucza API, należy zalogować się na swoim koncie w WooCommerce, przejść do zakładki Ustawienia ➡ Zaawansowane


 

Następnie należy wybrać zakładkę Rest API ➡ Dodaj klucz.


 

Tu należy wprowadzić opis i ustawić uprawnienia co najmniej na odczyt, następnie kliknąć w opcję Wygeneruj klucz API i skopiować oba klucze, gdzie Klucz klienta to Consumer Key a klucz prywatny to Consumer Secret.


 

Skopiowany klucz wklej w przeznaczoną do tego rubrykę na koncie w ifirma.pl. Po uzupełnieniu wszystkich danych, wykonaj test połączenia i gdy wypadnie pomyślnie, zatwierdź formularz.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły