Integracja Erli z IFIRMA

w Integracje IFIRMA Tagi: e-commerceErliIntegracjemarketplacesklep internetowy

Erli to jedna z nowszych na polskim rynku platform e-commerce, która działa na zasadzie serwisu aukcyjnego. Sprawdź, jak zintegrować swój sklep w Erli z IFIRMA.

O Erli

Z Erli.pl można korzystać jedynie w celach związanych bezpośrednio z prowadzoną działalnością gospodarczą. Oznacza to, że sprzedawcom nie może być osoba prywatna. Weryfikowane jest to już na etapie aktywacji konta, gdzie nalezy podać m.in. pełny adres siedziby firmy, czy numer NIP.

Erli Shop daje możliwość założenia własnego sklepu przy wykorzystaniu gotowych szablonów lub intyicyjnego kreatora. W cenie abonamentu sprzedawcy zyskują dostęp do wielu benefitów, m.in. dostęp do wsparcia technicznego, sprzedażowego i prawnego, czy też własna subdomena sklepu. Alternatywą jest darmowy pakiet Basic – posiada jednak mniej funkcji i rozwiązań.

Integracja Erli z IFIRMA

Integracja IFIRMA z Erli pozwala sprzedawcom tworzyć różnego rodzaju faktury i rachunki oraz wysyłać je bezpośrednio do klientów drogą mailową. Proces ten obejmuje wykonanie poniższych kroków:

W pierwszej kolejności należy zarejestrować się (zalogować) do serwisu ifirma.pl 

W następnym kroku, w zakładce eCommerce -> Konfiguracja należy nacisnąć “Dodaj”.

Integracja Erli

Spośród dostępnych integracji, należy z listy wybrać Erli, klikając przycisk “Dodaj”.

Integracja Erli

Wyświetli się formularz wymagający uzupełnienia podzielonych na trzy sekcje danych:

  • Konfiguracja sklepu, m.in. nazwa sklepu, adres url, 
  • Opcje księgowania, oraz
  • Ustawienia faktur.

Integracja Erli
 

W celu wygenerowania klucza API, należy zalogować się na swoim koncie w platformie Erli.pl, kliknąć w zakładkę Moje Erli, w sekcji Sprzedaż na Erli.pl wybrać Ustawienia sklepu


 

Następnie wybieramy zakładkę Metoda integracji i klikamy w Synchronizacja produktów i zamówień.


 

Tu opisujemy klucz w odpowiednim polu i wybieramy opcję wygeneruj nowy klucz. Gdy ta czynność zostanie zrobiona, klucz autoryzacyjny pojawi się na liście.


 

Skopiowany klucz wprowadź w odpowiednią rubrykę na koncie w ifirma.pl. Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych danych, wykonaj test połączenia. Jeśli wypadnie pomyślnie naciśnij Zatwierdź.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły