• Pomoc ifirma
  • JPK
  • Wysyłanie plików JPK_VAT przy pomocy danych autoryzujących

Klienci korzystający z serwisu ifirma.pl mają możliwość prostej i szybkiej wysyłki plików JPK drogą elektroniczną. Mogą to zrobić na kilka sposobów za pośrednictwem naszego serwisu, a dokładniej:

Jeżeli przedsiębiorca, chciałby wysłać plik JPK, nie korzystając z serwisu ifirma.pl może wybrać dogodny dla niego sposób. A dokładniej może wysłać plik:

Aby wysłać plik JPK_VAT za pomocą bramki ministerialnej należy wcześniej wygenerować i pobrać plik na dysk komputera.

Generowanie pliku z serwisu ifirma.pl

Aby wygenerować plik z serwisu ifirma.pl przedsiębiorca powinien zalogować się na swoje konto, a następnie ustawić w lewym, górnym rogu miesiąc księgowy, za który ma zostać wygenerowany plik JPK. Następnie należy przejść do zakładki JPK i wybrać z listy Rodzaj JPK: VAT. Gdy odpowiedni plik zostanie wskazany, należy wybrać opcję wygeneruj.Serwis przeniesienie Użytkownika do następnej strony, gdzie z trzech dostępnych wariantów wysyłania plików JPK, należy wskazać wariant: Klient JPK, poprzez wybór opcji pobierz plik jpk.Plik zostanie zapisany na komputerze w folderze domyślnym, ustawionym systemowo np. w folderze Pobrane.

Uwaga!

Plik pobrany przez trzecią opcję tj. Klient JPK ➡ pobierz plik jpk, służy do wysyłania plików poza serwisem ifirma.pl w związku z czym na koncie Użytkownika nie zostanie zapisany wygenerowany plik.

W kolejnym kroku przedsiębiorca powinien przejść do strony e-bramka JPK_VAT w serwisie Ministerstwa Finansów aby wysłać pobrany plik.

Na stronie e-bramki należy wpisać dane autoryzujące takie jak: Imię, Nazwisko, Datę urodzenia, PESEL/NIP, E-mail, Kwota przychodu, a następnie wskazać plik JPK_VAT, który ma zostać wysłany do Ministerstwa Finansów.

Po uprzednim upewnieniu się, że wszystkie dane zostały wprowadzone poprawnie należy wybrać opcję Wyślij.Po dokonaniu wysyłki JPK, na podany we wcześniejszym kroku adres e-mail zostanie przesłana informacja o przekazaniu pliku JPK_VAT wraz z linkiem do sprawdzenia statusu pliku.Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) wysłanego pliku za pomocą e-bramki JPK_VAT można pobrać również ze strony Ministerstwa Finansów wpisując w odpowiednie pole Numer referencyjny.Uwaga!

Należy pamiętać, że według dotychczasowych założeń e-bramka JPK_VAT będzie działała do końca 2018 roku.

Wszelkie wątpliwości związane z obsługą serwisu mikro-jpk.mf.gov.pl należy kierować do Ministerstwa Finansów.

Więcej informacji o plikach JPK można przeczytać tutaj
.


Autor: Jagoda Durczak – ifirma.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.