Lista pozycji faktur

|
ID: 778305395
|
Kategorie: Faktury

Lista pozycji faktur jest funkcją dostępną na koncie czynnego podatnika podatku VAT i pozwala ona na wyświetlanie danych z wystawionych faktur sprzedaży wg pozycji (nazwa towaru lub usługi) na nich wskazanych.

Możliwość wyświetlenia listy pozycji faktur w danym miesiącu mają Użytkownicy, którzy w danym miesiącu korzystają z usług innych niż darmowe.

Przejście do listy pozycji faktur dostępne jest z poziomu zakładki Faktury → Lista faktur, po wybraniu opcji lista pozycji faktura także bezpośrednio w zakładce Faktury → Pozycje faktur.

 

 

Lista pozycji obejmuje zarówno faktury sprzedaży jak i korekty do nich. Na liście pozycji faktur widoczne są również pozycje z faktury VAT marża widocznych w zakładce Faktury → Faktury VAT marża.

Lista pozycji faktur zawiera następujące elementy:

  • numer faktury (sprzedaży lub korekty),
  • wskazanie kontrahenta (identyfikator i nr NIP),
  • wskazanie pozycji wprowadzonych na fakturze,
  • kod GTU, jeśli został wprowadzony dla danej pozycji,
  • wskazanie zastosowanej procedury podatkowej na potrzeby pliku JPK,
  • ilość, cenę jednostkową i wartość netto pozycji na fakturze.
  • ilość, cenę jednostkową netto i wartość netto po korekcie (w przypadku faktur korygujących),
  • stawkę VAT zastosowaną dla pozycji z faktury (przedmiot sprzedaży).

Uwaga!

Cena jednostkowa i wartość danej pozycji na liście wyświetlana są zawsze w wartości netto, nawet jeśli faktura jest wystawiona od brutto, czyli na fakturze cena jednostkowa jest ceną brutto.
W przypadku faktur wystawionych w walucie wartości nie zostaną przeliczone na złotówki. Lista nie będzie zawierać oznaczenia waluty.

 

 

Wygenerowaną listę pozycji faktur można pobrać w formacie pdf lub xls, wybierając odpowiednią ikonę w prawy górnym rogu lub na dole listy pozycji (pobierz pdf lub pobierz xls).

 

 

Pobrana lista pozycji będzie zawierała komplet pozycji z danego miesiąca, nawet jeśli wyświetlona lista nie zawiera ich wszystkich (z powodu dużej ilości faktur/ pozycji na liście).

Pobrany plik pdf wygląda następująco:

 

 

Wydruk pdf nie zawiera wartości netto poszczególnych pozycji, takie dane będą widoczne na liście pobranej w postaci pliku xls.

 

 

W przypadku pobrania faktur w pliku xls lista faktur i lista korekt są ujęte w odrębnych kartach.

Z poziomu listy pozycji faktur Użytkownik ma możliwość wydruku faktury oraz jej otworzenia.
Funkcje wydrukuj i otwórz dostępne są w prawej stronie listy – w kolumnie Akcje.

 

 

 

Autor: Katarzyna Kisiel – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce