Jak zmienić login do konta?

|
ID: 778304989
|
|
Nie tylko kawa jest 2w1

Serwis ifirma.pl daje możliwość zmiany loginu do konta Użytkownika. Jest to funkcja przydatna szczególnie wówczas, gdy podczas rejestracji konta w serwisie, Użytkownik wskazał adres e-mail, który jednocześnie stał się loginem do konta, jednak po czasie utracił do niego dostęp. W takiej sytuacji Użytkownik może wprowadzić inny login- nie musi logować się za pomocą poprzedniego i już nieaktualnego adresu e-mail. Podobnie w przypadku zarejestrowania konta na błędny adres e-mail, np. w który wkradła się „literówka” lub inna oczywista omyłka pisarska.

W przypadku korzystania z usług Biura Rachunkowego ifirma.pl, klient samodzielnie nie może dokonać takiej zmiany. W tej kwestii powinien zwrócić się do swojej księgowej lub księgowego, dane do kontaktu znajdują się w prawym górnym rogu na koncie w ifirma.pl.

 

Użytkownik może wykonać tę czynność samodzielnie, przechodząc do zakładki Konfiguracja, znajdującej się w prawym górnym rogu, obok loginu.


 

Następnie, po lewej stronie w części Aplikacja wybrać zakładkę Użytkownicy. Kolejno w dolnej części dotyczącej Użytkowników skorzystać z funkcji edytuj (ikona ołówka w ostatniej kolumnie) dostępnej przy Użytkowniku.

 

 

Następnie należy wybrać opcję Zmień login Użytkownika, znajdującą się bezpośrednio pod polem Login.

 

 

W edytowanym oknie, oprócz zmiany loginu jest również możliwość zmiany adresu e-mail i hasła, czyli pełnego dostępu do konta.

Serwis zapewnia ochronę unikalności loginu, dlatego Użytkownik nie będzie mógł wprowadzić loginu, który jest już przypisany do innego konta.

 

 

Zmieniany login nie musi już być adresem e-mail. Może to być dowolny ciąg minimum sześciu znaków.

 

 

Formularz daje możliwość zmiany również loginu, adresu e-mail, hasła oraz danych dodatkowych. Po wprowadzeniu nowych danych wybieramy opcję zatwierdź.

Możliwość zmiany loginu, znajduje się na koncie głównym używanym jako superkonto. W sytuacji gdy do konta są przypisani użytkownicy, mający ograniczone uprawnienia – zmiana loginu Użytkownika może być dokonana po zalogowaniu się na superkonto.

W celu zmiany loginu dla dodanego Użytkownika, również należy przejść do zakładki Konfiguracja ➡ Użytkownicy. Na samym dole strony są wymienieni użytkownicy korzystający z konta w różnych zakresach. Należy wybrać opcję zobacz uprawnienia przy Użytkowniku, w którym mają być dokonane zmiany.

 

 

Pojawi się okno z możliwością wprowadzenia zmian.

  

Zmiana loginu nie powoduje konieczności ponownego zalogowania się na koncie ani też wylogowania z niego. Odbywa się automatyczne przełączenie na nowy login. Użytkownik może wrócić do widoku ogólnego konta i kontynuować pracę w serwisie ifirma.pl.

 

Autor: Katarzyna Marciniak – zespół ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie musisz czytać pomocy

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce