Rozliczenia z serwisem ifirma.pl

w Konfiguracja Tagi: abonamentfaktura ifirma.plrozliczenia

1. Rozliczenia

W tym miejscu:

 • widoczne są dane do przelewu oraz indywidualny numer konta bankowego, na który Użytkownicy dokonują zapłaty za serwis,
 • można dokonać zmiany modelu płatności za serwis.


 

 

Możemy dokonać zapłaty w wybranym modelu płatności poprzez:

  1. Tpay.com (szybka płatność) gdzie pobierana jest dodatkowa opłata a wpłata księgowana jest automatycznie na konto ifirma i wystawiana jest faktura za serwis.


 

  2. Płatności standardowym przelewem gdzie serwis automatycznie generuje druk przelewu.


 

  3. Płatność kodem QR po wybraniu opcji pokaż kod qr.


 

Serwis wyświetli Kod QR dla przelewu: Opłata za ifirma.pl na podstawie, którego Użytkownik dokonuje zapłaty przy pomocy aplikacji banku na swoim telefonie.


 

Zgodnie z regulaminem mamy 7 dni na zaksięgowanie wpłaty, ale zwykle ta czynność trwa krócej. W celu odblokowania konta powyżej 132,84 zł brutto Użytkownik serwisu przesyła dowód zapłaty na bok@ifima.pl z maila podanego przy zakładaniu konta w serwisie lub podczas rozmowy na chat i wtedy konto jest odblokowane przez konsultanta.

Opłaty naliczane są automatycznie przeważnie każdego pierwszego dnia roboczego a opłatę należy uiszczać zgodnie z Cennikiem w terminie 14 dni od naliczenia opłaty na koncie Użytkownika, na konto bankowe Operatora wskazane w monicie.

 • za serwis można dokonywać opłaty wg różnych modeli płatności: miesięcznym, kwartalnym, półrocznym lub rocznym:
  1. miesięczny: 66,42 zł brutto,
  2. kwartalny: 199,26 zł brutto,
  3. półroczny: 361,62 zł brutto (cena opłaty miesięcznej spada o 6,15 zł),
  4. roczny: 723,24 zł brutto (cena opłaty miesięcznej spada o 6,15 zł),

Więcej informacji w temacie znajduje się w instrukcji: Jak zapłacić za pakiet Księgowość Internetowa i zaksięgować wystawioną fakturę.


 

W polu twoje faktury:

 • dostępne są faktury za serwis ifirma.pl (które wystawiane są w ciągu 7 dni od dnia wpływu zapłaty na konto IFIRMA S.A.),
 • w tym miejscu możemy wybrać link skopiuj jako wydatek i dokonać automatycznego księgowania wydatku.


 

W polu twoje wpłaty:

 • możemy sprawdzić swoje wpłaty dotyczące serwisu.


 

W polu rezygnacja:

 • można zaznaczyć rezygnację z serwisu, wybierając opcję rezygnacja.


 

Po potwierdzeniu rezygnacji będzie możliwy pełny dostęp tylko do danych z opłaconych miesięcy księgowych, w miesiącach nieopłaconych będzie dostęp do pakietu:

Serwis będzie przechowywać dane przez okres przewidziany w regulaminie.
Rezygnujący z serwisu nie są zobowiązani do podawania przyczyny rezygnacji, ale chętnie poznamy przyczynę rezygnacji z serwisu.

Po wybraniu rezygnacji dostęp w serwisie ogranicza się do bezpłatnych funkcji. Użytkownik posiada dostęp do miesięcy opłaconych i dane na koncie są w dalszym ciągu przechowywane przez Operatora serwisu. Rozwiązanie umowy z Operatorem serwisu następuje z chwilą usunięcia konta, czyli poprzez zaznaczenie tej opcji po zalogowaniu w zakładce Pulpit ➡ Konfiguracja ➡ Prywatność, RODO.


 

W sytuacji, gdy Operator serwisu zdecyduje się na usunięcie danych za okresy, które zgodnie z przepisami uległy przedawnieniu, będzie informować Użytkowników e-mailowo na wskazany przez Użytkowników w serwisie adres e-mail.

Po wybraniu rezygnacji na koncie Użytkownik będzie widział opcję podwyższania pakietu fakturowania do opcji Faktura+ (nielimitowane fakturowanie przez serwis) lub wykupienia pakietu biura rachunkowego.


 

2. Rozliczenia wysyłek pocztowych

Uwaga:
Obecnie usługa wysyłania faktur pocztą polską przez serwis ifirma.pl została czasowo zawieszona z uwagi na panująca w kraju sytuację epodemiologiczną.

 

Użytkownik który chce korzystać z tej opcji zobowiązany jest do dokonania przedpłaty na indywidualne konto do wpłat dotyczące wysyłek pocztowych. Natomiast w polu Kwota przelewu: podajemy wielokrotność kwoty jednostkowej: 4,35 zł (opłata może ulec zmianie ze względu na zmianę opłat przez urzędy pocztowe).
Usługa zostanie aktywowana po zaksięgowaniu przedpłaty na naszym koncie. Przyspieszenie aktywacji pakietu możliwe jest po przesłaniu potwierdzenia zapłaty na bok@ifirma.pl

Przedpłaty zasilające konto pocztowe można wykorzystywać przez 12 miesięcy od zasilenia, a po upływie tego okresu niewykorzystane kwoty przepadają.

Każdy użytkownik może zlecić nam wysłanie dokumentu – faktury lub rachunku. Po jego wystawieniu pojawi się opcja wyślij pocztą. Wystarczy ją wybrać, a my wydrukujemy, zapakujemy i wyślemy wybrany dokument pod wskazany adres.

Jak to działa
Wybieramy dokument (rachunek/faktura), który chcemy wysłać.
Po jego wystawieniu, w lewej dolnej części ekranu pojawi się opcja wyślij pocztą.
Wybierasz tę opcję.
Serwis ifirma drukuje, pakuje i wysyła fakturę listem zwykłym krajowym.
Aby skorzystać z usługi, należy uiścić przedpłatę.

Cennik usług pocztowych
Cena za usługę pocztową 4,35 zł brutto (opłata może ulec zmianie ze względu na zmianę opłat przez urzędy
pocztowe).

Podana cena zawiera:

 • drukowanie (maksymalna objętość: dwie obustronnie zadrukowane kartki),
 • kopertowanie,
 • nadanie przesyłki listem zwykłym, krajowym.

Cennik usług dodatkowych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wysyłce faktur za pośrednictwem serwisu ifirma.pl, przeczytaj regulamin usług.
Faktura za usługi pocztowe dostępne będą w zakładce Pulpit ➡ Konfiguracja ➡ Rozliczenia wysyłek pocztowych ➡ Faktura za usługi pocztowe.

WAŻNE:
Wysyłka dotyczy tylko listów zwykłych, nie poleconych.

 

Więcej informacji w zakresie wysyłki faktur pocztą tutaj.

3. Promocje

 

Użytkowniku! 1 marca 2023 roku promocja „Polecaj ifirmę i zbieraj nagrody” dobiegła końca!

W tym miejscu dostępne są informacje dotyczące:

 • Skorzystania z promocji

Kod promocji oraz login osoby polecającej serwis można wprowadzić tylko raz, nie później niż w 5. dniu po rejestracji w serwisie.

 • Polecaj ifirmę i zbieraj nagrody

Specjalnie dla naszych stałych klientów uruchomiliśmy możliwość powiadamiania znajomych o usłudze księgowości internetowej w ifirma.pl. Zaproszenie wysyłamy z poziomu zakładki Pulpit ➡ Pulpit ➡ Usługi dla Ciebie ➡ Poleć ifirma.pl i odbieraj atrakcyjne nagrody.
Promocja przeznaczona jest dla wszystkich użytkowników serwisu ifirma.pl. Żeby wziąć w niej udział, wystarczy polecać serwis znajomym. Za każdy miesięczny abonament opłacony przez pozyskanego użytkownika ifirma.pl przysługuje jeden punkt.

 • Przyjęte zaproszenia

Informacja o przyjętym zaproszeniu będzie widoczna po wystawieniu pierwszej faktury za serwis ifirma.pl.

Są dwie opcje przyjęcia zaproszenia:

1. Wysłanie e-mail Poleć ifirma.pl i odbieraj atrakcyjne nagrody dla swojego znajomego, który po otrzymaniu wiadomości e-mail zakłada nowe konto w serwisie. Po założeniu nowego konta i zalogowaniu się w zakładce Pulpit ➡ Pulpit ➡ Skorzystaj z promocji ➡ Login polecającego, podaje Login polecającego. Po wystawieniu pierwszej faktury za serwis ifirma.pl na koncie przyjmującego zaproszenie, polecający otrzyma punkty oraz będzie mógł zobaczyć przyjęte zaproszenia od nowych Użytkowników którym polecił ifirma.pl.


 

2. Wysłanie e-mail Poleć ifirma.pl i odbieraj atrakcyjne nagrody dla swojego znajomego, który po otrzymaniu wiadomości e-mail otwiera link rejestracyjny i dokonuje rejestracji nowego konta. Po wystawieniu pierwszej faktury za serwis ifirma.pl na koncie przyjmującego zaproszenie, polecający otrzyma punkty oraz będzie mógł zobaczyć przyjęte zaproszenia od nowych Użytkowników, którym polecił ifirma.pl.


 


 

Zdobyte punkty można wymieniać na wybrane nagrody, jak m.in.: odtwarzacze mp4, bony upominkowe do sieci zakupowych w całej Polsce oraz na darmowe abonamenty w ifirma.pl.


 

Więcej na temat promocji tutaj.

UWAGA!
Klienci biura rachunkowego mogą wymieniać punkty tylko na nagrody.

Program partnerski Biura Rachunkowego ifirma.pl

Dołącz do Programu Partnerskiego Biura Rachunkowego ifirma.pl!

Polecaj Biuro Rachunkowe ifirma.pl swoim klientom i zacznij zarabiać. Prześlij ofertę Biura Rachunkowego do swoich znajomych i kontrahentów, a my zapłacimy ci za każdego pozyskanego klienta 100 zł.

Regulamin programu znajduje się na naszej stronie serwisu ifirma.pl.
Więcej na ten temat tutaj.

 

4. Dane do faktur za usługi ifirma.pl

Domyślnie dane do faktur wystawianych przez serwis pobierane są zakładki Pulpit ➡ Konfiguracja ➡ Dane firmy. Użytkownik, który chce by na fakturze widniały odmienne dane może je wskazać w zakładce Dane do faktur za usługi ifirma.pl wybierając opcję wprowadź inne dane do faktur.
o17

 

Przeczytaj więcej tutaj.

▲ wróć na początek

 

Autor: Marzena Łukasik – ifirma.pl

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły