Jak pobrać PIT-11a z PUE-ZUS?

|
ID: 778305344
|
Nie tylko kawa jest 2w1

PIT-11A to informacja o dochodach dotycząca osób, które pobierały zasiłki chorobowe i macierzyńskie.

Jeśli przedsiębiorca w trakcie roku 2021 otrzymał zasiłek z ZUS (chorobowy, macierzyński, opiekuńczy) – powinien go rozliczyć w zeznaniu rocznym. Rozliczenie zasiłków z ZUS wykazywane jest w PIT36/PIT37.

ZUS udostępnił formularze PIT-11a to pobrania w PUE-ZUS, co oznacza, że nie ma potrzeby oczekiwać na list z ZUS – można pobrać PIT z PUE-ZUS.

Nie ma zaznaczenia tutaj okres za jaki został wypłacony zasiłek, ale moment, w którym on został wypłacony.
Przykładowo, jeśli w 01/2021 ZUS wypłacił zasiłek za 12/2020 – będzie to rozliczone za rok 2021.

Jak pobrać?

Należy zalogować się na pue-zus → świadczeniobiorca/Panel świadczeniobiorcy → Formularze PIT → zaznaczamy PIT-11a za 2021 → szczegóły → druk do pdf.

 

 

Instrukcja w formie video:


 

Autor: Zespół ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie musisz czytać pomocy

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce