Integracja PrestaShop z IFIRMA

|
ID: 778305439
|
|
Nie musisz czytać pomocy

Sprawdź, czym charakteryzuje się sklep internetowy na PrestaShop i jak zintegrować go z księgowością w ifirma.pl.

Czym jest PrestaShop?

Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność sprzedażową w internecie szukają do tego prostych, intuicyjnych i skutecznych rozwiązań. Jednym z nich jest oprogramowanie PrestaShop dedykowane dla branży e-commerce przystosowane do tworzenia e-sklepów. Nie tylko pozwala na łatwą i efektywną sprzedaż w sieci, ale przede wszystkim gwarantuje pełną kompatybilność z wieloma niezbędnymi funkcjami. Warto też podkreślić, że oprogramowanie udostępniane jest na licencji Open Software License.

Zalety oprogramowania PrestaShop

PrestaShop to jedno z nielicznych wypuszczonych na rynek rozwiązań tego typu posiadających pełną polską wersję językową wraz z intuicyjnym i bardzo prostym w obsłudze instalatorem. Do uruchomienia sklepu PrestaShop wystarczy własny serwer z domeną internetową oraz bazą danych: instalator całą resztę zrobi za użytkownika. Oprócz łatwości obsługi wśród zalet tego oprogramowania warto wymienić również:

 • bogatą funkcjonalność bazującą na dostępie do wielu dodatkowych modułów i skryptów, które można dowolnie wgrywać,
 • możliwość integracji z najpopularniejszymi systemami płatności online,
 • wysokie standardy bezpieczeństwa samej strony, jak i procesu transakcyjnego (certyfikaty SSL),
 • różnorodność graficzną i tematyczną dostępnych do pobrania szablonów, które można modyfikować pod własne wymagania,
 • rozbudowany system dodawania produktów z możliwością edycji cech takich jak cena, rozmiar, kolor itp.,
 • kompatybilność z oprogramowaniem księgowym, kurierskim czy magazynowym,
 • intuicyjną wyszukiwarkę produktów dostępnych w sklepie,
 • wbudowane kanały komunikacji z użytkownikami.

Integracja PrestaShop z IFIRMA

Integracja PrestaShop z systemem księgowym IFIRMA pozwala sprzedawcy wystawiać różnego rodzaju faktury i rachunki, a także wysyłać je bezpośrednio do klientów za pomocą e-maila. Taka integracja przebiega w prostych krokach.

Rejestracja (logowanie) w systemie ifirma.pl

Przejście do zakładki eCommerce ➡ Konfiguracja i wybranie przycisku “Dodaj

Integracja PrestaShop

Wybierz PrestaShop spośród dostępnych integracji i naciśnij “Dodaj

Integracja PrestaShop

Skonfiguruj sklep uzupełniając niezbędne dane:

   • Konfiguracja połączenia – wymagane dane, to m.in. nazwa sklepu, adres url, czy klucz API (Sprawdź, jak wygenerować klucz API)
   • Opcje księgowania – określ m.in. czy koszty wysyłki są przychodem firmy, czy sprzedaż zaksięgowana bez wystawienia faktury powinna być wliczana do limitu na kasę fiskalną, itp.
   • Ustawienia faktur – ustawiając na tym etapie informacje, takie jak seria numeracji, czy szablon, nie będziesz musiał wprowadzać tego każdorazowo przy wystawianiu dokumentów.

Integracja PrestaShop

W celu wygenerowania klucza API, zaloguj się na swoje konto w PrestaShop, następnie w menu panelu klienta odnajdź sekcję Konfiguruj i kliknij Zaawansowane ➡ API ➡ Dodaj nowy klucz.Obok pola klucz wybierz opcję wygeneruj i opisz klucz (przykładowo “Integracja z ifirma”. Dodatkowo przydziel uprawnienia Zobacz (GET) dla zasobów: addresses, countries, currencies, customers, order_states, orders i carriers.

Skopiuj klucz i zapisz.


Skopiowany klucz wprowadź w odpowiednią rubrykę na koncie w ifirma.pl. Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych danych, wykonaj test połączenia. Jeśli wypadnie pomyślnie naciśnij Zatwierdź.

Po udanej integracji, zamówienia z PrestaShop znajdziesz w zakładce eCommerce ➡ Lista Zamówień.

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie musisz czytać pomocy

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce