Integracja PrestaShop z IFIRMA

w Integracje IFIRMA Tagi: e-commerceIntegracjePrestaShopsklep inter

Sprawdź, czym charakteryzuje się sklep internetowy na PrestaShop i jak zintegrować go z księgowością w ifirma.pl.

O PrestaShop

Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność sprzedażową w internecie szukają do tego prostych, intuicyjnych i skutecznych rozwiązań. Jednym z nich jest oprogramowanie PrestaShop dedykowane dla branży e-commerce przystosowane do tworzenia e-sklepów. Nie tylko pozwala na łatwą i efektywną sprzedaż w sieci, ale przede wszystkim gwarantuje pełną kompatybilność z wieloma niezbędnymi funkcjami. Warto też podkreślić, że oprogramowanie udostępniane jest na licencji Open Software License.

Zalety oprogramowania PrestaShop

PrestaShop to jedno z nielicznych wypuszczonych na rynek rozwiązań tego typu posiadających pełną polską wersję językową wraz z intuicyjnym i bardzo prostym w obsłudze instalatorem. Do uruchomienia sklepu PrestaShop wystarczy własny serwer z domeną internetową oraz bazą danych: instalator całą resztę zrobi za użytkownika. Oprócz łatwości obsługi wśród zalet tego oprogramowania warto wymienić również:

 • bogatą funkcjonalność bazującą na dostępie do wielu dodatkowych modułów i skryptów, które można dowolnie wgrywać,
 • możliwość integracji z najpopularniejszymi systemami płatności online,
 • wysokie standardy bezpieczeństwa samej strony, jak i procesu transakcyjnego (certyfikaty SSL),
 • różnorodność graficzną i tematyczną dostępnych do pobrania szablonów, które można modyfikować pod własne wymagania,
 • rozbudowany system dodawania produktów z możliwością edycji cech takich jak cena, rozmiar, kolor itp.,
 • kompatybilność z oprogramowaniem księgowym, kurierskim czy magazynowym,
 • intuicyjną wyszukiwarkę produktów dostępnych w sklepie,
 • wbudowane kanały komunikacji z użytkownikami.

Integracja PrestaShop z IFIRMA

Integracja PrestaShop z systemem księgowym IFIRMA pozwala sprzedawcy wystawiać różnego rodzaju faktury i rachunki, a także wysyłać je bezpośrednio do klientów za pomocą e-maila. Taka integracja przebiega w prostych krokach.

Rejestracja (logowanie) w systemie ifirma.pl

Przejście do zakładki eCommerce ➡ Konfiguracja i wybranie przycisku “Dodaj

Integracja PrestaShop

Wybierz PrestaShop spośród dostępnych integracji i naciśnij “Dodaj

Integracja PrestaShop

Skonfiguruj sklep uzupełniając niezbędne dane:

   • Konfiguracja połączenia – wymagane dane, to m.in. nazwa sklepu, adres url, czy klucz API (Sprawdź, jak wygenerować klucz API)
   • Opcje księgowania – określ m.in. czy koszty wysyłki są przychodem firmy, czy sprzedaż zaksięgowana bez wystawienia faktury powinna być wliczana do limitu na kasę fiskalną, itp.
   • Ustawienia faktur – ustawiając na tym etapie informacje, takie jak seria numeracji, czy szablon, nie będziesz musiał wprowadzać tego każdorazowo przy wystawianiu dokumentów.

Integracja PrestaShop

W celu wygenerowania klucza API, zaloguj się na swoje konto w PrestaShop, następnie w menu panelu klienta odnajdź sekcję Konfiguruj i kliknij Zaawansowane ➡ API ➡ Dodaj nowy klucz. 

Obok pola klucz wybierz opcję wygeneruj i opisz klucz (przykładowo “Integracja z ifirma”. Dodatkowo przydziel uprawnienia Zobacz (GET) dla zasobów: addresses, countries, currencies, customers, order_states, orders i carriers.

Skopiuj klucz i zapisz.


 

Skopiowany klucz wprowadź w odpowiednią rubrykę na koncie w ifirma.pl. Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych danych, wykonaj test połączenia. Jeśli wypadnie pomyślnie naciśnij Zatwierdź.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły