Integracja Magento 2 z IFIRMA

w Integracje IFIRMA Tagi: e-commerceIntegracjeMagento 2sklep internetowy

Platforma e-commerce Magento 2 to sprawdzone rozwiązanie dla sprzedawców, którzy cenią sobie dużą elastyczność i swobodnę w prowadzeniu swojego e-sklepu. Aby jednak dodać więcej funkcjonalności, można wykorzystać integrację z systemem księgowym IFIRMA.

O Magento 2

Platforma Magento 2 to niezwykle kompleksowe narzędzie e-commerce, które umożliwia rozmaitym sprzedawcom sprawne prowadzenie sklepu internetowego. Oferowane przez platformę rozbudowane możliwości funkcjonalne sprawiają, że sam sklep może rozwijać się bez ograniczeń wraz z nowymi pomysłami sprzedawców wprowadzających wciąż nowe rozwiązania. 

Łatwość dopasowania do dynamicznie zmieniającego się świata biznesu pozycjonuje Magento 2 w czołówce najlepszych platform e-commerce. Zapewnienie tak elastycznej architektury staje się możliwe za sprawą wdrażania gotowych modułów obsługujących konkretne funkcje sklepu. W rezultacie w sytuacji, gdy bazowa funkcjonalność jest już niewystarczająca dla poszczególnych sprzedawców, mogą oni skorzystać z istniejących modułów wtyczek lub zlecić napisanie nowych. 

Gwarantowane przez Magento 2 profesjonalne wsparcie, bezpieczeństwo, stabilność oraz dostrzegalna na co dzień sprawność integracji daje szansę użytkownikom na stworzenie wielokanałowego doświadczenia dla własnych klientów, zarówno B2B, jak i B2C, w ramach jednej platformy. 

Dodatkowo Magento 2 posiada wbudowany system zarządzania treścią CMS, co znacznie ułatwia ogólne zarządzanie contentem. Do zalet tej platformy można zaliczyć również dużą wydajność, która przejawia się poprzez sprawne radzenie sobie nawet z nagłymi skokami natężenia ruchu na stronie. 

Integracja Magento 2 z IFIRMA

Dzięki integracji IFIRMA z Magento 2, sprzedawca może w łatwy i szybki sposób wystawić różnego rodzaju faktury i rachunki, a następnie wysłać je drogą mailową bezpośrednio do klienta. Jak jednak zintegrować swój sklep z IFIRMA?

Cały proces zaczyna się od rejestracji konta (zalogowania się) w systemie ifirma.pl

Następnie należy przejść do zakładki eCommerce -> Konfiguracja i nacisnąć “Dodaj”.

Integracja Magento 2

W kolejnym widoku pokażą się loga z dostępnymi integracjami, spośród których należy wybrać Magento 2 i nacisnąć “Dodaj

Integracja Magento 2

Na koniec system poprosi o wypełnienie danych podzielonych według trzech sekcji: 

Konfiguracja sklepu- tj. nazwa firmy, adres url, itp.

    • Opcje księgowania, np. czy korzty wysyłki są/nie są przychodem firmy
    • Ustawienia faktur, m.in. seria numeracji, szablon

Aby potwierdzić wprowadzone dane, należy nacisnąć zielony przycisk “Zatwierdź”.

Integracja Magento 2

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły