Niezbędne informacje oraz wysyłanie żądania

|
ID: 778304805
|
Kategorie: API
Nie tylko kawa jest 2w1

Do prawidłowego przesłania żądania należy posiadać konto w serwisie ifirma.pl
Oprócz loginu wykorzystywane są również klucze autoryzacji o następujacych identyfikatorach:

  • abonent – wykorzystywany do zmiany i pobrania ustawionego miesiąca księgowego
  • faktura – wykorzystywany do wystawiania, pobierania i wysyłania poszczególnych rodzajów faktur
  • rachunek – wykorzystywany do wystawiania, pobierania i wysyłania rachunków
  • wydatek – wykorzystywany do księgowania dokumentów wydatków

Możliwe jest wykorzystanie symetrycznych kluczy autoryzacji, które są generowane w serwisie ifirma.pl w zakładce Konfiguracja ➡ Rozszerzenia i Integracje ➡ API

Alternatywą dla użycia symetrycznych kluczy autoryzacji generowanych przez nasz serwis jest użycie kluczy asymetrycznych, wygenerowanych przez użytkownika. Jest to bezpieczniejszy sposób kodowania. W tym przypadku użytkownik powinien w zakładce ‚Narzędzia -> API’ podać klucz publiczny.
Do funkcji hmac używanej w żądaniu jako klucz powinien być podawany string z kluczem w postaci szesnastkowej, zamiast wartości binarnej tego klucza. Klucz symetryczny generowany w serwisie ifirma.pl, np. EAB0D8ACF3308F3B, to tak naprawdę 0xEA 0xB0 0xD8 0xAC 0xF3 0x30 0x8F 0x3B (8 bajtów).

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce