Samochód niefirmowy osobowy (będący własnością pracownika)

|
ID: 778305276
|
|

Co to jest pojazd niefirmowy?

Samochód stanowiący własność pracownika podatnika i używany przez niego na potrzeby wykonywanej pracy.

Dla takiego pojazdu podatnik ma obowiązek prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.
Począwszy od 2019 r. w serwisie pojawiła się możliwości wprowadzenia takiego pojazdu w celu prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Na jej podstawie oraz obowiązujących limitów będzie ustalana kwota należna pracownikowi (kwota ta stanowi element wynagrodzenia pracownika, wprowadzany jako Wynagrodzenie inne, który jest opodatkowany, ale zwolniony ze składek ZUS). Kwota ta wymaga odrębnego księgowania przez Użytkownika.

Jak wprowadzamy pojazd do serwisu?

W serwisie możliwe jest wprowadzenie takiego pojazdu jeśli pierwszym miesiącem księgowym jest styczeń 2019 r. lub miesiące późniejsze.

Pojazd wprowadzamy przez zakładkę Pojazdy → Wszystkie operacje → dodaj pojazd → Samochód osobowy → w części lub wprowadź samochód → niefirmowy (pracownika). W polu pracownik wybieramy z listy pracownika będącego właścicielem pojazdu.

Co wprowadzamy do serwisu ifirma.pl z dotychczasowej księgowości?

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie danych z dotychczasowej ewidencji przebiegu pojazdu.
W tym celu zakładce Pojazdy → Wszystkie operacje → wybieramy numer rejestracyjny samochodu → a następnie w części Możliwe operacje wybieramy Poprzednie rozliczenie pojazdu, wprowadzamy:

  • sumę kilometrów z ewidencji przebiegu,
  • wartość wynikająca z ewidencji przebiegu.

 

Autor: Katarzyna Kisiel – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce