Inteligo – zakładanie profilu zaufanego

Nie musisz czytać pomocy

Przedsiębiorcy posiadający dostęp do bankowości internetowej w Inteligo, mają możliwość w szybki sposób uzyskać Profil Zaufany. Założenie oraz korzystanie z Profilu Zaufanego jest bezpłatne.

Założenie Profilu Zaufanego należy zacząć od zalogowania się do bankowości internetowej. Po przejściu na stronę banku dotyczącą profilu zaufanego, należy wybrać opcję Załóż profil zaufany.Po wybraniu wskazanej opcji użytkownik zostanie przekierowany do strony logowania się do konta w banku. W tej części należy zalogować się na konto wskazując swój identyfikator lub login, a następnie hasło do konta bankowego.Po zalogowaniu się na konto przedsiębiorca zostanie przeniesiony do zakładki
e-Urząd. W tym miejscu można zmienić adres e-mail.Jeżeli dane kontaktowe się zgadzają (e-mail, telefon) należy wybrać przycisk Dalej. Przedsiębiorca zostanie przekierowany do dalszego etapu zakładania Profilu Zaufanego, gdzie zostanie podany jego indywidualny Login (Inteligo za login przyjmuje nr PESEL, aczkolwiek można go usunąć i stworzyć własny).

W kolejnym kroku będzie należało zapoznać się z regulaminem dla usług związanych z administracją publiczną oraz oznaczyć stosowne zgody i oświadczenia oznaczając checkboxy na dole strony. Tak uzupełnione dane należy zapisać korzystając z opcji Dalej.Kolejno następuje autoryzacja założenia profilu poprzez wpisanie smsKodu otrzymanego od Banku. Po wpisaniu hasła należy je zatwierdzić przyciskiem Wykonaj.Na kolejnej stronie pojawi się komunikat o założeniu Profilu Zaufanego z wskazaną datą do kiedy profil jest ważny, oraz informacja jaki jest Login do Profilu Zaufanego, Jest on ważny 3 lata.Zakładając Profil Zaufany za pośrednictwem konta w banku przedsiębiorca podpisujący dokumenty za pomocą profilu każdorazowo będzie logował się do swojego konta w bankowości internetowej. Autoryzacja operacji tj. potwierdzenie podpisu będzie następowało zgodnie z metodą autoryzacji przelewów dokonywanych w bankowości internetowej np. poprzez kod SMS, wpisanie kodu ze zdrapki.


Poniżej treść wiadomości e-mail, jaki otrzyma użytkownik po pomyślnym przejściu powyższych kroków.

Mail dotyczący założenia konta w serwisie Profil Zaufany:oraz mail potwierdzający utworzenie Profilu Zaufanego:Uwaga! Wszelkie wątpliwości dotyczące założenie Profilu Zaufanego w banku Inteligo prosimy wyjaśniać bezpośrednio z Infolinią Banku – Kontakt Inteligo.


Autor: Jagoda Durczak – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie tylko kawa jest 2w1

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce