Inteligo – zakładanie profilu zaufanego

Przedsiębiorcy posiadający dostęp do bankowości internetowej w Inteligo, mają możliwość w szybki sposób uzyskać Profil Zaufany. Założenie oraz korzystanie z Profilu Zaufanego jest bezpłatne.

Założenie Profilu Zaufanego należy zacząć od zalogowania się do bankowości internetowej. Po przejściu na stronę banku dotyczącą profilu zaufanego, należy wybrać opcję Załóż profil zaufany.Po wybraniu wskazanej opcji użytkownik zostanie przekierowany do strony logowania się do konta w banku. W tej części należy zalogować się na konto wskazując swój identyfikator lub login, a następnie hasło do konta bankowego.Po zalogowaniu się na konto przedsiębiorca zostanie przeniesiony do zakładki
e-Urząd. W tym miejscu można zmienić adres e-mail.Jeżeli dane kontaktowe się zgadzają (e-mail, telefon) należy wybrać przycisk Dalej. Przedsiębiorca zostanie przekierowany do dalszego etapu zakładania Profilu Zaufanego, gdzie zostanie podany jego indywidualny Login (Inteligo za login przyjmuje nr PESEL, aczkolwiek można go usunąć i stworzyć własny).

W kolejnym kroku będzie należało zapoznać się z regulaminem dla usług związanych z administracją publiczną oraz oznaczyć stosowne zgody i oświadczenia oznaczając checkboxy na dole strony. Tak uzupełnione dane należy zapisać korzystając z opcji Dalej.Kolejno następuje autoryzacja założenia profilu poprzez wpisanie smsKodu otrzymanego od Banku. Po wpisaniu hasła należy je zatwierdzić przyciskiem Wykonaj.Na kolejnej stronie pojawi się komunikat o założeniu Profilu Zaufanego z wskazaną datą do kiedy profil jest ważny, oraz informacja jaki jest Login do Profilu Zaufanego, Jest on ważny 3 lata.Zakładając Profil Zaufany za pośrednictwem konta w banku przedsiębiorca podpisujący dokumenty za pomocą profilu każdorazowo będzie logował się do swojego konta w bankowości internetowej. Autoryzacja operacji tj. potwierdzenie podpisu będzie następowało zgodnie z metodą autoryzacji przelewów dokonywanych w bankowości internetowej np. poprzez kod SMS, wpisanie kodu ze zdrapki.


Poniżej treść wiadomości e-mail, jaki otrzyma użytkownik po pomyślnym przejściu powyższych kroków.

Mail dotyczący założenia konta w serwisie Profil Zaufany:oraz mail potwierdzający utworzenie Profilu Zaufanego:Uwaga! Wszelkie wątpliwości dotyczące założenie Profilu Zaufanego w banku Inteligo prosimy wyjaśniać bezpośrednio z Infolinią Banku – Kontakt Inteligo.


Autor: Jagoda Durczak – ifirma.pl

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły