ING Bank Śląski – zakładanie profilu zaufanego

Przedsiębiorcy posiadający dostęp do bankowości internetowej Moje ING w ING Banku Śląskim mają możliwość w szybki sposób uzyskać Profil Zaufany. Założenie oraz korzystanie z Profilu Zaufanego jest bezpłatne.

Założenie Profilu Zaufanego należy zacząć od zalogowania się do bankowości internetowej. Po przejściu na stronę banku dotyczącą profilu zaufanego należy wybrać opcję Załóż Profil Zaufany.

 

 

Na kolejnej stronie należy wybrać opcję Zaloguj się.

 

 

Po wybraniu wskazanej opcji przedsiębiorca zostanie przekierowany do strony logowania się do konta w banku. W tej części należy zalogować się na konto wskazując swój login oraz hasło do konta bankowego.

 

 

Po zalogowaniu się do konta bankowego zostaną wskazane dane nowo tworzonego Profilu Zaufanego.

W tym miejscu można zmienić adres e-mail oraz numer telefonu korzystając z opcji zmień.

Identyfikator użytkownika ePUAP zostanie nadany automatycznie przez Bank. Jeżeli dane kontaktowe się zgadzają (e-mail, telefon) należy wybrać opcję Dalej.

 

 

W kolejnym kroku należy zapoznać się z oświadczeniami wskazanymi przez Bank, zatwierdzenie zapoznania się z oświadczeniami następuje poprzez wybranie opcji Dalej.

 

 

Kolejno następuje autoryzacja założenia profilu poprzez wpisanie kodu autoryzacyjnego otrzymanego od Banku.

 

 

Po wpisaniu kodu i zatwierdzeniu operacji pojawi się komunikat o założeniu Profilu ze wskazaną datą, do kiedy Profil jest ważny. Profil Zaufany jest ważny 3 lata.

 

 

Zakładając Profil Zaufany za pośrednictwem konta w banku przedsiębiorca podpisujący dokumenty za pomocą profilu, każdorazowo będzie logował się do swojego konta w bankowości internetowej. Autoryzacja operacji tj. potwierdzenie podpisu będzie następowało zgodnie z metodą autoryzacji przelewów dokonywanych w bankowości internetowej np. poprzez kod SMS, wpisanie kodu ze zdrapki.

Poniżej treść wiadomości e-mail, jaką otrzyma użytkownik po pomyślnym przejściu powyższych kroków.

Mail dotyczący założenia konta w serwisie Profil Zaufany:

 

 

oraz mail potwierdzający utworzenie Profilu Zaufanego:

 

 

Uwaga! Wszelkie wątpliwości dotyczące założenie Profilu Zaufanego w banku ING prosimy wyjaśniać bezpośrednio z Infolinią Banku – Kontakt ING Bank Śląski

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły