Kasowy PIT wprowadzony został do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawy o PIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (ustawy o ryczałcie) ustawą z dnia stawa z dnia 27.09.2024 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw.
Obowiązujący od 2025 r. sposób rozliczania przychodów i wydatków, uzależniony od ich opłacenia dotyczy przedsiębiorców rozliczających się:
Kasowe rozliczenie w podatku dochodowym może być stosowane przez przedsiębiorców prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą po spełnieniu łącznie następujących warunków:
Do kasowego PIT uprawnieni są też przedsiębiorcy rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej. W takim wypadku warunek limitu przychodów nie ma zastosowania.
Wskazany wyżej warunek prowadzenia samodzielnie działalności oznacza, że z kasowego PIT nie skorzystają przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółek osobowych (cywilnej, jawnej i partnerskiej).
Przedsiębiorca, który prowadzi działalność w formie jednoosobowej działalności, a jednocześnie jest wspólnikiem spółki np. cywilnej czy jawnej – z rozliczenia kasowego będzie mógł skorzystać jedynie w zakresie jednoosobowej działalności. Ustalając limit przychodów uprawniających do kasowego rozliczenia, uwzględnia jedynie przychody z jednoosobowej działalności gospodarczej.
Przedsiębiorca, który chce korzystać z kasowego rozliczania w podatku dochodowym, zgłasza swój wybór naczelnikowi urzędu skarbowego na piśmie w terminie do dnia 20 lutego roku podatkowego, a w przypadku przedsiębiorcy rozpoczynającego działalność w trakcie roku podatkowego – w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu rozpoczęcia działalności, a jeżeli rozpoczęcie działalności nastąpiło w grudniu – w terminie do końca roku. Ustawodawca nie określił wzoru takiego zgłoszenia, może mieć ono więc dowolną formę pisemną.
Przedsiębiorca, który wybrał kasowe rozliczenie PIT, stosuje wybraną metodę cały rok.
Oświadczenie złożone w danym roku obowiązuje także w latach następnych.
Rezygnacja z kasowego PIT wymaga zgłoszenia w formie pisemnej w terminie do dnia 20 lutego.
Zgodnie z art. 14c ust. 2 ustawy o PIT w przypadku metody kasowej rozliczania przychodów – za datę powstania przychodu uważa się dzień otrzymania zapłaty (w całości lub w części). Data powstania przychodu nie może być jednak późniejsza, niż dzień upływu dwóch lat licząc od daty wystawienia faktury albo dzień likwidacji działalności gospodarczej.
Zgodnie z ust. 3 pkt. 2 przychodem będą również otrzymane zaliczki.
Kasowa metoda rozliczania przychodów, nie ma zastosowania do wszystkich przychodów. Może być ona zastosowana do przychodów spełniających łącznie poniższe warunki:
Dodatkowo kasowa metoda rozliczania przychodów nie ma zastosowania do:
Zgodnie z art. 23m ust. 1 pkt. 4 podmiotami powiązanymi są:
Wywieranie znaczącego wpływu oznacza:
*na potrzeby wyłączeń z kasowego PIT wystarczające jest posiadanie 5% udziałów lub praw.
Lista takich krajów i terytorium znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 marca 2019 r. w sprawie określenia krajów i terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Zgodnie z dodanym art. 24a ust. 1da ustawy o PIT oraz art. 15 ust. 11a ustawy o ryczałcie przedsiębiorcy stosujący metodę kasową mają obowiązek prowadzić ewidencję faktur dokumentującą przychody rozliczane tą metodą. Elementami obowiązkowymi ewidencji są: data wystawienia faktury oraz jej numer, kwota należności z niej wynikająca i data jej uregulowania.
Zgodnie z dodanym w art. 22 ust. 4a przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na rozliczanie metodą kasową, rozliczają koszty w roku podatkowym, w którym uregulują zobowiązanie wobec kontrahenta – nie wcześniej jednak niż w dacie jego poniesienia.
Datą poniesienia kosztu w przypadku podatników prowadzących księgę przychodów i rozchodów jest dzień wystawienia faktury (rachunku) lub innego dowodu stanowiącego podstawę do zaksięgowania (ujęcia) kosztu.
Za datę potrącenia kosztu uzyskania przychodu określoną zgodnie z art. 22 ust. 4a lub 4b ustawy o podatku, uważa się późniejszą z dat – data zapłaty lub data wystawienia dokumentu kosztowego.
Kasową metodę rozliczania kosztów stosuje się jedynie do kosztów, gdzie drugą stroną jest przedsiębiorca w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców.
Kasowe rozliczenie kosztów nie dotyczy odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, w tym także niezamortyzowanej wartości ujmowanej jako koszt w momencie sprzedaży lub likwidacji środka trwałego.
W odróżnieniu od zasad przewidzianych dla przychodów – w przypadku wydatków nie ma daty, granicznej pozwalającej na ich rozliczenie, mimo braku zapłaty.
W związku ze zmianą dat ujęcia przychodów i kosztów w KPiR w rozporządzeniu w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów wprowadzono zmiany w załączniku nr 1 do rozporządzenia. Załącznik ten zawiera wzór podatkowej księgi przychodów i rozchodów wraz z objaśnieniami do niej.
Zgodnie ze zmienioną treścią objaśnień, w przypadku stosowania kasowego PIT w kolumnie nr 2 (data zdarzenia gospodarczego) – należy wpisać:
Stosowanie kasowego PIT należy również uwzględnić, sporządzając remanent. Przedsiębiorca, który ujmie w spisie z natury towary handlowe lub materiały, których zakupu, w związku z brakiem zapłaty nie zaliczył do kosztów, będzie musiał pomniejszyć o wartość tych towarów lub materiałów.
Zgodnie z art. 44 ust. 25 i 26 przepisy dotyczące zatorów płatniczych – zarówno w zakresie przychodów jak i kosztów nie ma zastosowania do należności wynikających z transakcji rozliczanych metodą kasową.
Ulga będzie miała jednak zastosowanie w przypadku przychodu, który należy rozliczyć w dniu upływu 2 lat od daty wystawienia faktury albo w dacie likwidacji działalności gospodarczej. W takim przypadku nie będzie miał zastosowanie, warunek pozwalający na zastosowanie ulgi, jeżeli od daty wystawienia faktury (rachunku) lub zawarcia umowy dokumentującej wierzytelność nie upłynęły 2 lata, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym została wystawiona faktura (rachunek) lub została zawarta umowa. Wierzyciel będzie miał prawo do zmniejszenia podstawy opodatkowania lub zwiększenia straty:
W przypadku kiedy przedsiębiorca rozliczający się na zasadach ogólnych stosujący metodę kasową w kolejnym roku podatkowym dokonał zmiany formy opodatkowania na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub zamknie działalność – wydatki, których nie ujął w kosztach w okresie rozliczenia kasowego, a które ureguluje po zmianie formy opodatkowania lub likwidacji działalności – ujmuje w kosztach w ostatnim okresie przed likwidacją działalności czy zmianą formy opodatkowania.
Przykład 1.
Przedsiębiorca w 2025 r. stosuje metodą kasową. Dokonał zakupu usług transportowych. W związku z brakiem zapłaty za fakturę nie ujął jej w kosztach. Z początkiem roku 2026 r. przedsiębiorca zamyka działalność gospodarczą. W czerwcu 2026 r. zapłacił zaległą fakturę. Koszt z tytułu faktury rozlicza w ostatnim okresie prowadzenia działalności w 2026 r. a następnie w zeznaniu złożonym za 2026 r.
W przypadku wystawienia faktury:
Przykład 2.
Przedsiębiorca w 2025 r. stosuje metodę kasową. W grudniu wystawił fakturę na inną firmę za sprzedane towary. Nie otrzymał zapłaty, w związku z tym, nie wykazał przychodu. W 2026 r. rezygnuje ze stosowania metody kasowej. Otrzymaną w lutym 2026 r. zapłatę za fakturę wystawioną w grudniu 2025 r. wykazuje jako przychód w dacie otrzymania zapłaty (zgodnie z zasadami obowiązującymi w dniu jej wystawienia).
Przykład 3.
Przedsiębiorca w 2025 r. nie zdecydował się na stosowanie metody kasowej. W grudniu wystawił fakturę na inną firmę za sprzedane towary. Wykazał przychód w wartości wystawionej faktury. W 2026 r. decyduje się na stosowanie metody kasowej. Otrzymanej w lutym 2026 r. zapłaty za fakturę wystawioną w grudniu 2025 r. nie wykazuje jako przychód. Została ona wykazana jako przychód w grudniu 2025 r. zgodnie z zasadami obowiązującymi w dniu jej wystawienia.
Przykład 4.
Przedsiębiorca w 2025 r. stosuje metodę kasową. W 2026 r. rezygnuje z niej.
Za usługę wykonaną w grudniu 2025 r. przedsiębiorca wystawia fakturę w styczniu. Przychód z tytułu tej faktury wykaże w dacie sprzedaży (w grudniu 2025 r.) – zgodnie z zasadami obowiązującymi w roku jej wystawienia.
Przykład 5.
Przedsiębiorca w 2025 r. nie stosuje metody kasowej. W 2026 r. decyduje się na jej wybór.
Za usługę wykonaną w grudniu 2025 r. przedsiębiorca wystawia fakturę w styczniu. Przychód z tytułu tej faktury wykaże po otrzymaniu zapłaty – zgodnie z zasadami obowiązującymi w roku jej wystawienia.
Zgodnie z przepisami przejściowymi, metoda kasowa ma zastosowanie do:
Przykład 6.
Przedsiębiorca dokonał sprzedaży w grudniu 2024 r. Fakturę wystawił w styczniu 2025 r. Od 2025 r. przedsiębiorca decyduje się na kasowe rozliczenie PIT. Przychód z faktury wykaże w grudniu 2024 r.
Przykład 7.
Przedsiębiorca dokonał sprzedaży w styczniu 2025 r. Fakturę wystawił w tym samym miesiącu. Od 2025 r. przedsiębiorca decyduje się na kasowe rozliczenie PIT. Przychód z faktury wykaże w dniu otrzymania zapłaty.
Przykład 8.
Przedsiębiorca dokonał zakupu usługi w grudniu 2024 r. Zapłaty dokonał w momencie zakupu. Kontrahent fakturę wystawił w styczniu 2025 r. Przedsiębiorca od 2025 r. stosuje metodę kasową. Przedsiębiorca zaksięguje koszt w 2025 r. – w dacie wystawienia faktury przez sprzedawcę.
Przykład 9.
Przedsiębiorca od 2025 r wybrał rozliczenie kasowe. W grudniu 2024 r dokonał zakupu towarów handlowych. Towary otrzymał 23 grudnia. Zapłaty dokonał 15 stycznia na podstawie wystawionej 10 stycznia 2025 r. faktury.
Przedsiębiorca zaksięguje koszt na podstawie opisu otrzymanych towarów w dniu 28 grudnia. Do tego zakupu nie będzie miała zastosowanie metoda kasowa.
W odniesieniu do otrzymanych i wpłaconych zaliczek ustawa wskazuje, że:
Przykład 10.
Przedsiębiorca od 2025 r. rozlicza PIT metodą kasową.
W grudniu 2024 r. otrzymał zaliczkę na dostawę towaru, która będzie miała miejsce w 2025 r. Fakturę zaliczkową wystawił w grudniu 2024 r. Towar dostarczył 10 stycznia 2025 r. W tym samym dniu wystawił fakturę końcową. Pozostałą kwotę zapłaty otrzymał 15 stycznia. Przychód powstanie:
Przykład 11.
Przedsiębiorca od 2025 r. rozlicza PIT metodą kasową.
W grudniu 2024 r. otrzymał zaliczkę na dostawę towaru, która będzie miała miejsce w 2025 r. Fakturę zaliczkową wystawił 5 stycznia 2025 r. Towar dostarczył 10 stycznia 2025 r. W tym samym dniu wystawił fakturę końcową. Pozostałą kwotę zapłaty otrzymał 15 stycznia. Przychód powstanie:
Przykład 12.
Przedsiębiorca od 2025 r. rozlicza się metodą kasową. W grudniu 2024 r. dokonał wpłaty zaliczki na poczet usługi wykonanej w 2025 r. Sprzedawca fakturę zaliczkową wystawił w grudniu 2024 r. Usługa została wykonana 10 stycznia. Tego samego dnia sprzedawca wystawił fakturę końcową. 1 lutego nabywca zapłacił pozostałą kwotę zamówienia. Koszt u nabywcy powstanie:
Przykład 13.
Przedsiębiorca od 2025 r. rozlicza się metodą kasową. W grudniu 2024 r. dokonał wpłaty zaliczki na poczet usługi wykonanej w 2025 r. Sprzedawca fakturę zaliczkową wystawił 2 stycznia 2025 r. Usługa została wykonana 10 stycznia. Tego samego dnia sprzedawca wystawił fakturę końcową. 1 lutego nabywca zapłacił pozostałą kwotę zamówienia. Koszt u nabywcy powstanie:
W związku, z tym iż przedsiębiorca stosujący kasowy PIT może w okresie zawieszenia otrzymać zapłatę za fakturę wystawioną przed zawieszeniem, będzie zobowiązany wykazać przychód w okresie zawieszenia. Analogicznie może wyglądać sytuacja w przypadku zapłaty w okresie zawieszenia za wydatek. Takie przychody i koszty będą uwzględniane w wyliczeniu składki zdrowotnej. W podstawie składki zdrowotnej nadal nie będą uwzględniane przychody i koszty związane z zakupami dokonanymi w okresie zawieszenia (bez względu na ich zapłatę).
Informację o stosowaniu kasowego PIT Użytkownik zaznacza w zakładce Login ➡ Konfiguracja ➡ Deklaracje ➡ PIT w części Podatek dochodowy.
UWAGA!
Zmiana jest możliwa jeśli w danym roku nie został zaksięgowany żaden wydatek ani nie został wystawiony dokument przychodowy. Dotyczy to wszystkich pozycji przychodów i wydatków (innych niż odpisy amortyzacyjne oraz remanent).
Oznaczenie tego pola spowoduje pojawienie się zakładki Ewidencja faktur metodą kasową. Będzie ona dostępna w zakładce Ewidencje.
Więcej informacji na ten temat w punkcie 5. Ujęcie faktury sprzedaży w ewidencjach podatkowych.
W przypadku jeśli Użytkownik rozlicza zarówno podatek VAT jak i podatek dochodowy metodą kasową prosimy o mailowy kontakt z BOK.
Kasowe rozliczenie PIT dotyczy wszystkich faktur wystawianych przez Użytkownika jeśli:
Obecnie kasowo w podatku dochodowym rozliczana jest jedynie faktura wystawiona przez formularz Sprzedaży krajowej na fakturę.
Dodatkowo faktura wystawiona dla kontrahenta będzie fakturą rozliczoną w podatku dochodowym kasowo jeśli nie zostanie zaznaczone pola Wyłączony z metody kasowej PIT.
Oznaczenie pola Wyłączenie z metody kasowej może być również wprowadzone z poziomu szczegółów kontrahenta, w części Ustawienia księgowe – domyślne ustawienia przychodów.
Więcej informacji, w jakich przypadkach do sprzedaży nie ma zastosowanie metoda kasowa w PIT w punkcie 1c Zasady rozliczania przychodów w kasowym PIT.
Sposób wystawienia faktury w przypadku kasowego PIT jest identyczny jak w przypadku Użytkowników, którzy nie korzystają z kasowego rozliczenia podatku dochodowego.
Warunkiem niezbędnym do poprawnego rozliczenia sprzedaży w zakresie podatku dochodowego jest dodanie informacji o zapłacie za fakturę.
Dodawana wpłata musi być zgodna z ustawionym na koncie miesiącem księgowym i nie może być wcześniejsza niż data sprzedaży wskazana na dokumencie.
Zapłatę można wprowadzić:
Po wybraniu opcji Zapłać możliwe jest dodanie wpłaty ręcznie lub przypisanie przelewu do faktury. Wprowadzając ręcznie wpłatę, należy wskazać kwotę otrzymanej wpłaty oraz datę jej otrzymania.
Wprowadzenie wpłaty możliwe jest na karcie Płatności. Tu również możliwe jest dodanie wpłaty ręcznie lub przypisanie przelewu.
W zakładce Ewidencje ➡ Ewidencja faktur rozliczanych metodą kasową widoczne są faktury, dla których podatek dochodowy zostanie rozliczony metodą kasową.
Podobnie jak wcześniej, także z poziomu ewidencji faktur rozliczanych metodą kasową, możliwe jest dodanie wpłaty przez wskazane otrzymanej kwoty i daty wpłaty oraz przez przypisanie przelewu z listy transakcji pobranych w zakładce Firma ➡ Banki ➡Transakcje.
Faktury sprzedaży rozliczone metodą kasową po uzupełnieniu informacji o zapłacie widoczne są w KPiR ze wskazaniem:
Faktury sprzedaży rozliczone metodą kasową po uzupełnieniu informacji o zapłacie widoczne są w ewidencji przychodów ze wskazaniem:
Przykład 14.
Przedsiębiorca rozliczający się ryczałtem i kasowo w PIT wystawił fakturę na rzecz innego przedsiębiorcy. Sprzedaż miała miejsce 03.01.2025 r. Faktura została wystawiona 06.01.2025 r.
Na fakturze zostały wykazane dwie pozycje:
Dla obu pozycji zastosowana została stawka VAT 23%.
Łączna wartość faktury brutto 861 zł.
Przedsiębiorca otrzymał wpłatę w dwóch częściach: 10.01.2025 r. na kwotę 400 zł i 15.01.2025 r. na kwotę 461 zł.
Widok faktury w ewidencji przychodów jest następujący:
Wyliczenie kwot przychodu w poszczególnych stawkach dla kolejnych wpłat jest następujące:
Udział wartości netto przychodu przy stawce 3% w wartości brutto faktury: 400/861
Kwota wpłaty przypadająca na przychód w stawce 3% = 400/861 * 400 zł = 185,83 zł
Udział wartości netto przychodu przy stawce 5,5 % w wartości brutto faktury: 300/861
Kwota wpłaty przypadająca na przychód w stawce 3% = 300/861 * 400 zł = 139,37 zł
Udział wartości netto przychodu przy stawce 3% w wartości brutto faktury: 400/861
Kwota wpłaty przypadająca na przychód w stawce 3% = 400/861 * 461 zł = 214,17 zł
Udział wartości netto przychodu przy stawce 5,5 % w wartości brutto faktury: 300/861
Kwota wpłaty przypadająca na przychód w stawce 3% = 300/861 * 461 zł = 160,63 zł
Ewidencja faktur rozliczanych metodą kasową pojawia się na koncie, jeśli Użytkownik w którymkolwiek roku rozliczał PIT metodą kasową. Dostępna jest w zakładce Ewidencje ➡ Ewidencja faktur rozliczanych metodą kasową.
Zawiera ona dane takie jak:
Z poziomu ewidencji możliwe jest wprowadzenie informacji o zapłacie. Wygenerowaną ewidencje za kolejne miesiące można pobrać w formie pliku pdf.
Kasowe rozliczenie wydatków dotyczy wydatków wystawionych w okresie, w którym Użytkownik rozliczał się metodą kasową. Kasowe rozliczenie wydatków dotyczy wydatków zaksięgowanych na podstawie faktur, a także dokumentów innych niż faktury, wystawionych przez innych przedsiębiorców oraz osoby fizyczne. Kasowe rozliczenie nie będzie dotyczyło wydatków zaksięgowanych w serwisie przez formularz:
W przypadku powyższych księgowań rozliczany jest nie sam dokument kosztowy, ale odpisy amortyzacyjne, te nie podlegają rozliczeniu kasowemu w PIT.
Kasowo nie będą także rozliczane wydatki zaksięgowane przez formularze dowodu księgowego czy dowodu wewnętrznego.
Sposób księgowania wydatków rozliczanych metodą kasową jest identyczny jak w przypadku braku stosowania tej metody. Inaczej będzie natomiast wyglądało ujęcie wydatków w KPiR.
Data ujęcia wydatku – wydatek zostanie ujęty w KPIR w późniejszej z data – data zapłaty lub data wystawienia dokumentu kosztowego.
Przykład 15.
Użytkownik zaksięgował dwie faktury dotyczące zakupu towarów handlowych. Każda na kwotę 100 zł netto + 23 zł VAT.
Po zaksięgowaniu wydatków Użytkownik wprowadził dla obu wydatków datę opłacenia 20.01.2025 r. W przypadku drugiego z wydatków, opłaconego 01.01.2025 r. również należało wprowadzić datę opłacenia 20.01.2025 r. Jest to związane z tym, iż wprowadzona data opłacenia nie może być wcześniejsza niż data wystawienia dokumentu.
W KPiR oba wydatki zostały zaksięgowane w dacie 20.01.2025 r.
W przypadku wydatku nr 1/1/2025/TOW zdecydowała późniejsza data zapłaty. W przypadku wydatku nr 2/1/2025 zdecydowała późniejsza data wystawienia dokumentu kosztowego przez sprzedawcę.
Przykład 16.
Użytkownik zaksięgował dwie faktury dotyczące kosztów – usług telekomunikacyjnych oraz bieżącej naprawy samochodu osobowego (pojazd używany w sposób mieszany).
Po zaksięgowaniu wydatków Użytkownik wprowadził dla obu wydatków daty ich opłacenia. W przypadku wydatku za naprawdę pojazdu – ponieważ pierwsza wpłata została dokonana przed wystawieniem faktury, wprowadzona została data wystawienia dokumentu.
Ujęcie obu wydatków w KPiR jest następujące.
Faktura za telefon (oznaczona na zielono) została zaksięgowana w dacie zapłaty ze wskazaniem tej daty jako daty poniesienia wydatku.
Faktura za naprawę pojazdu została ujęta dwukrotnie:
W przypadku faktury za naprawę pojazdu zaksięgowana została kwota wpłaty z uwzględnieniem kwoty odliczanego podatku VAT oraz księgowanego kosztu. Sposób wyliczenia księgowanych kwot opisany został w przykładzie nr 18.
Kwota ujmowana w KPiR
Przykład 17.
Przedsiębiorca — czynny podatnik podatku VAT zaksięgował wydatek dotyczący zakupu towarów handlowych na kwotę netto 12 000 zł (VAT 2760 zł). Dodatkowo na fakturze ujęte zostały koszty wysyłki w kwocie 500 zł netto (VAT 115 zł). Łączna wartość faktury 15 375 zł.
Zapłata za fakturę obejmowała 3 wpłaty, odpowiednio na kwotę 4 000 zł, 5 000 zł i 6 375 zł.
Wyliczenie księgowanych kwot wygląda następująco:
Łącznie zaksięgowany koszt towaru to 12 000 (3 121,95 + 3 902,44 + 4 975,61), koszt wysyłki 500 zł (130,08 + 162,60 + 207,32).
Przykład 18.
Przedsiębiorca — czynny podatnik podatku VAT prowadzi działalność opodatkowaną i zwolnioną (wskaźnik VAT wynosi 93%). W działalność używa na podstawie umowy leasingu pojazdu osobowego. Pojazd jest używany w sposób mieszany.
Przedsiębiorca poniósł wydatek na bieżącą naprawę pojazdu w kwocie 350 zł brutto. Kwota netto wydatku 284,55 zł. Podatek VAT 65,45 zł.
W związku z użytkiem mieszanym i prowadzeniem działalności opodatkowanej i zwolnionej przedsiębiorca może odliczyć 93% z połowy VAT (65,45 zł * 50% * 93% = 30,43 zł).
Kosztem może być 75% z kwoty brutto pomniejszonej o odliczony VAT (75% *(350 -30,43) = 239,63 zł.
Przedsiębiorca zapłacił za wydatek – w dwóch częściach – pierwsza wpłata 300 zł i druga 50 zł. Kwoty zaksięgowanego kosztu z każdej wpłaty to:
Autor: Katazryna Kisiel – ifirma.pl
Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.
ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.
Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.