Dodanie i ubezpieczenie osób z rodziny

|
ID: 778305363
|
|
Nie tylko kawa jest 2w1

W serwisie można dodać członka rodziny, następnie zgłosić go do ZUSu. Przejście do konfiguracji następuje przez zakładkę Konfiguracja.

 

 

Następnie należy wybrać opcję Ubezpieczenie osób z rodziny.

 

 

W tej zakładce możemy dokonać zgłoszenia jak i wyrejestrowania członka rodziny, który będzie podlegać ubezpieczeniu zdrowotnemu. W pierwszej kolejności należy dodać osobę, którą chcemy zgłosić do ubezpieczeń w tym celu należy wybrać opcję + dodaj osobę.

 

 

W przypadku zgłoszenia do ubezpieczenia po zatwierdzeniu wprowadzonych danych należy wybrać opcję wygeneruj ZUS ZCNA, zaznaczyć checkbox Dodaj do e-deklaracji oraz Zgłoszenie i podać Datę zgłoszenia do ubezpieczenia:

 

 
Wybieramy opcję przekaż do podpisu.
 

Przy braku zaznaczenia chcekboxa Dodaj do e-deklaracji serwis wyświetli informacje: Nie wybrano żadnego członka rodziny i nie będzie możliwości przekazania deklaracji do podpisu.

 

 

UWAGA!
Dodaj do e-deklaracji oznacza, że deklaracja ZUS ZCNA będzie widoczna w zakładce Deklaracje ➡ e-Deklaracje ZUS.
 

 

Wyrejestrowania z ubezpieczenia członka rodziny dokonujemy również na deklaracji ZUS ZCNA zaznaczając, to samo co wyżej oraz Wyrejestrowanie, podajemy Datę zgłoszenia wyrejestrowania z ubezpieczenia:

 

 

Następnie wybieramy opcję przekaż do podpisu.

Uwaga!
Przekaż do podpisu oznacza,
że dokument zostanie podpisany przez pracownika serwsiu ifirma.pl i przekazany do ZUS. Jego status można sprawdzić w zakładce Deklaracje ➡ e-Deklaracje ZUS w kolumnie status.

 

Usunięcie przekazanej deklaracji ZUS z podpisu, możliwe jest z poziomu konta użytkownika po przejściu do zakładki Deklaracje ➡ e-Deklaracje ZUS. Przy odpowiedniej deklaracji po prawej stronie ekranu wybieramy opcję usuń (czerwona ikona – kosz) i następnie potwierdzamy.

 

 

 

Autor: Ewelina Ciapara – ifirma.pl

Jeśli informacji jakich szukasz nie znalazłeś w naszej bazie wiedzy - zadzwoń do nas 71 769 55 15 lub porozmawiaj z konsultantem na czacie . Możesz też napisać maila na bok@ifirma.pl. BOK jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00.
Nie musisz czytać pomocy

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce