Integracja Sky-Shop.pl z IFIRMA

w Integracje IFIRMA Tagi: e-commerceIntegracjesklep internetowySkyShop

Sky-Shop.pl to jedna z popularnych platform sklepów internetowych, oferująca liczne funkcje i integracje, w tym z systemem IFIRMA. Poznaj możliwości tego oprogramowania i dowiedz się, jak krok po kroku zintegrować go z naszym systemem księgowym.  

O Sky-Shop

Sky-Shop.pl to platforma do prowadzenia sklepów internetowych, a także prowadzenia sprzedaży na Allegro, czy też w dropshippingu. Oprogramowanie jest rozwiązaniem dedykowanym klientom, którzy oczekują profesjonalnej obsługi klienta, dużej liczby funkcji i integracji oraz dostosowanych pakietów abonamentowych, za które można płacić w trybie miesięcznym. Wśród zalet Sky-shop należy wymienić: 

 • 14-dniowy, bezpłatny okres testowy,
 • Integracje z Allegro i innymi marketplaces, 
 • 547 zintegrowanych hurtowni,
 • Nielimitowane wsparcie techniczne,
 • Dostęp do autorskiej bramki płatności Sky-Pay,
 • Wygodną aplikację mobilną, 
 • Dostęp do WebAPI sklepu. 

Zintegruj ifirma.pl ze Sky-Shop.pl

Integracja Sky-shop z systemem księgowym IFIRMA pozwala sprzedawcy wystawiać różnego rodzaju faktury i rachunki, a także wysyłać je bezpośrednio do klientów za pomocą e-maila. Taka integracja przebiega w prostych krokach.

Rejestracja (logowanie) w serwisie ifirma.pl

Przejście do zakładki eCommerce ➡ Konfiguracja i wybranie przycisku Dodaj.

Integracja Sky-Shop

Spośród dostępnych integracji wybierz Sky-Shop i naciśnij przycisk “Dodaj”. 

Integracja Sky-Shop

Uzupełnij dane niezbędne do prawidłowej konfiguracji sklepu – ta część składa się z trzech sekcji:

   • Konfiguracja sklepu – skyShop – w tym segmencie podajesz nazwę sklepu wyświetlaną w ifirmie, adres url, klucz API, itp.
   • Opcje księgowania – na tym etapie określasz, czy koszty wysyłki stanowią przychód firmy, czy sprzedaż nieudokumentowana fakturami ma być wliczana do limitu na kasę fiskalną, oraz wybierasz domyślnie wystawiony dokument do zamówienia.
   • Ustawienia faktur – w tej sekcji ustawiasz domyślne parametry faktur, dzięki czemu nie będziesz musiał ich wprowadzać każdorazowo przy ich wystawianiu.

Integracja Sky-Shop

W celu uzyskania klucza API należy zalogować się na swoim koncie na platformie SkyShop i przejść do zakładki Integracje ➡ WebApi sklepu. 

Skopiowany klucz wprowadź w odpowiednią rubrykę na koncie w ifirma.pl. Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych danych, wykonaj test połączenia. Jeśli wypadnie pomyślnie naciśnij Zatwierdź.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły