Temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 oceny i był aktualizowany przez  ifirma.pl – pk 7 mies., 2 tygodni(e) temu.

Wyświetlono 1 wypowiedzi (z 2)

 • Autor
 • #853 Odpowiedź
   Adam

  Mam mały problem z zapisaniem dat faktycznego opłacenia składek ZUS w sekcji Zobowiązania -> Składki ZUS.

  W tabeli w kolumnie Termin płatności widzę wartość nieedytowalną, w kolumnie “Data opłacenia” widzę pola edytowalne, w których wprowadziłem faktyczną datę opłacenia. Poniżej tych pól widzę przyciski “Zatwierdź” oraz “X”. Kliknięcie “Zatwierdź” niczego nie zmienia – pola nadal są aktywne do edycji, a kolumna “Kwota do zaksięgowania” jest pusta (powinna być chyba automatycznie wypełniona po zapisaniu daty opłącenia?).

  Taki problem nie występuje w sekcji Zobowiązania -> Podatki i inne. Tam w tabeli po uzupełnieniu kolumny “data opłacania” dla podatku Vat, pole przestało być aktywne do edycji i wyświetla wprowadzoną datę.

  #854 Odpowiedź
   ifirma.pl – pk 
  Keymaster

  Wprowadzenie daty opłacenia i jej potwierdzenie akcją “zatwierdź” jest wystarczającym działaniem dla oznaczenia składki jako opłaconej. Po zatwierdzeniu wprowadzonej daty po raz pierwszy lub zatwierdzeniu daty innej niż zapisana wcześniej zostaje wyświetlony komunikat potwierdzający zapisanie daty opłacenia. Pole pozostaje nadal do edycji, ale zatwierdzona data jest zapisywana.
  Jeśli chodzi o pole “Kwota do zaksięgowania”, to w przypadku, w którym składka zostaje rozliczona w PIT-5, pole pozostaje nieuzupełnione.

Wyświetlono 1 wypowiedzi (z 2)

Odpowiedź do: Zobowiązania – Składki ZUS – zapisanie daty opłacenia
Twoje informacje: