Temat zawiera odpowiedzi, ma 1 ocenę i był aktualizowany przez  Marek 6 mies., 4 tygodni(e) temu.

Wyświetlono 1 wypowiedź (z 1)

 • Autor
 • #1417 Odpowiedź
   Marek

  Witam,
  Testowałem przez miesiąc program i do czasu gdy nie drukowałem paragonów fiskalnych byłem przekonany, że to jeden z najlepszych programów na rynku. Dodam, że testowałem konkurencje i przejrzystość, intuicyjność, mnogość funkcji interejscu stawiam dużo wyżej aniżej wfirma, optima erp xt, oraz kilku innych. Bez porównania w tej kwesti ifirma deklasuje konkurencje oraz wg mnie działa nieco szybciej od pozostałych. Ponad to ifirma jako jedyna umożliwiła mi prawidłowy import towarów z poza EU.
  Nie mniej jednak czar prysł w momencie wydrukowania paragonu fiskalnego. Dwie kluczowe kwestie, który gdyby zostały wdrożone w mojej ocenie nie było by w ogóle tematu konkurencyjnych rozwiązań i zapanowała by totalna dominacja programu:
  1) Dlaczego forma płatności na paragonie fiskalnym to jedynie gotówka, karta, czek, bon? gdzie reszta? A gdzie chociaż przelew? – każdy program konkurencji ma możliwość na paragonie takiej formy płatności a nawet więcej. Wydaje mi się, że to poważny błąd wymagający priorytetowego rozwiązania i nie wymagający zbytnich nakładów do wdrożenia.
  2) Dlaczego pozycje na paragonie nie są zintegrowane z magazynem? Przecież to absolutny “must have” w tego typu programach i tutaj konkurencja o tym nie zapomniała. Wszystkie testowane przeze mnie programy w momencie dodawania pozycji na paragonie była ona z magazynu. W ifirma nie wiem dlaczego pozycje na paragonie to zupełnie niezależna grupa produktów od magazynu – aż ciśnie się na język słowo “wstyd”

  Reasumując – dla osób nie korzystających z wydruków fiskalnych nie ma nic do zarzucenia do programu. Moja pełna i szczera rekomendacja. Nie mniej jednak dla osób, które chcą podłączyć kasę czy drukarkę fiskalną będą zawiedzione, gdyż program nie umożliwi im tak na prawdę pracy (no chyba, że tylko forma płatności na paragonie gotówka) oraz sprawi trudności w prowadzeniu magazynu, gdyż trzeba będzie ręcznie wszystko modyfikować na bierząco.

  Zgłosiłem uwagi ale nie wiem czy będzie jakieś przełożenie na wdrożenie więc to moje kilka słów na tym forum.

  Pozdrawiam,
  Marek

Wyświetlono 1 wypowiedź (z 1)

Odpowiedź do: Gdyby nie totalna porażka na polu wydruków fiskalnych to program byłby najlepszy
Twoje informacje: