Do 30 czerwca 2016 r. gwarantowany przez DPD termin podjecia pierwszej próby doręczenia dla przesyłek krajowych (DPD Classic) adresowanych do firm oraz osób prywatnych to następny dzień roboczy od dnia nadania (od poniedziaku do piątku, nie dotyczy paczek o wadze powyżej 50 kg i paczek niestandardowych, dla których termin doręczenia wynosi 2 dni robocze. Pozostałe niezdefiniowane tutaj przesyłki doręczane są do 14 dni roboczych).

Od 1 lipca 2016 r. gwarancja DPD odnośnie terminów doręczeń przesyłek krajowych (DPD Classsic) obejmuje podjęcie pierwszej próby doręczenia przesyłki nie później niż w drugim dniu roboczym po dniu nadania przesyłki.

Wcześniejszy termin dostawy możliwy jest przy zamówieniu krajowej usługi ekspresowej:

  • doręczenie do 9:30 – doręczenie następnego dnia roboczego do godziny 9:30 (w okresie od 1 listopada do 1 marca usługa realizowana jest do 10:30),
  • doręczenie do 12:00 – doręczenie następnego dnia roboczego do godziny 12:00 (w okresie od 1 listopada do 1 marca usługa realizowana jest o godzinę później).

Usługi krajowe i ekspresowe dostępne są w dni robocze od poniedziałku do piątku. Dostępność usług kurierskich dla poszczególnych lokalizacji można sprawdzić w Tabeli dostępności usług DPD.

Czy artykuł był pomocny?

ifirma.pl - jk