Dodawanie nowych przesyłek

Po zalogowaniu się do ifirma.pl należy przejść do zakładki: narzędzia ➡ usługi kurierskie ➡ przesyłki i wybrać przycisk „dodaj przesyłkę”. Jednokrotnie – przed pierwszym skorzystaniem z usługi – konieczne będzie zaakceptowanie regulaminu usług kurierskich (narzędzia ➡ usługi kurierskie ➡ przesyłki ➡ regulamin).

Następnym krokiem jest uzupełnienie wymaganych pól formularza, m.in. określenie adresata i rodzaju przesyłki (standardowa czy ekspresowa), wybór sposobu płatności (pobranie lub przelew), określenie zawartości paczki oraz wprowadzenie parametrów gabarytowych oraz wagowych przesyłki. Żeby sprawdzić ile zapłacisz za przesyłkę – skorzystaj z przycisku „przelicz”.

Jeśli chcesz, w tym kroku możesz załączyć do przesyłki fakturę dla kontrahenta – sekcja “powiązane dokumenty” ➡ “dodaj powiązany dokument”.

Na koniec zatwierdź wszystkie wprowadzone dane. Jeśli wybrałeś przesyłkę za pobraniem – możesz zamówić kuriera od razu (narzędzia ➡ usługi kurierskie ➡ przesyłki ➡ zamów kuriera). Jeśli nie – przejdź do płatności: narzędzia ➡ usługi kurierskie ➡ przesyłki ➡ nieopłacone.

Opłacenie przesyłek

Po uzupełnieniu formularza zamówienia, należy dokonać opłaty za wybrane przesyłki: narzędzia ➡ usługi kurierskie ➡ przesyłki ➡ nieopłacone, oznaczyć przesyłki do opłacenia, a następnie zatwierdzić przyciskiem „zapłać za wybrane”. W tej samej zakładce pojawi się tabela z listą opłat, gdzie dla każdej pozycji należy wykonać przelew:

  • za pośrednictwem transferuj.pl,
  • lub za pośrednictwem innego banku, podając w przelewie następujące dane:Power Media S.A.ul. Grabiszyńska 241 B53-234 WrocławNumer konta: 91 1140 2004 0000 3702 7427 2381Tytuł przelewu: „Opłata za usługi kurierskie ifirma.pl, przypisany numer płatności oraz login w ifirma.pl”. Power Media zastrzega, że wpłaty dokonane na inny numer konta bankowego niż wskazany, nie będą traktowane jako opłata za usługi kurierskie,
  • w przypadku wybrania płatności za pobraniem, kurier pobierze opłatę od odbiorcy przesyłki, a kwota pobrania zostanie zwrócona przelewem na konto bankowe użytkownika po potrąceniu przez ifirma.pl kosztów usługi kurierskiej (faktury za paczki “pobraniowe” wystawiane są po potrąceniu przez ifirma.pl opłaty za paczkę i nie trzeba ich opłacać ponownie).

Przyspiesz proces zamówienia kuriera – wyślij potwierdzenie przelewu na bok@ifirma.pl.

Zamówienie kuriera i wydruk dokumentów przewozowych

Po zaksięgowaniu pełnej kwoty opłaty za nadanie przesyłki, opłacone przesyłki znikną z pozycji „nieopłacone” i będzie można zamówić kuriera: narzędzia ➡ usługi kurierskie ➡ przesyłki ➡ zamów kuriera.

WAŻNE

Zamówienie kuriera przez aplikację skutkuje jego przyjazdem we wskazanym terminie i przedziale czasowym. W przypadku nieprzekazanie żadnej przesyłki kurierowi (rezygnacja z nadania lub przekazanie jej kurierowi w terminie wcześniejszym, np. po kontakcie telefonicznym), Operator dokona obciążenia użytkownika opłatą dodatkową – zgodnie z cennikiem usług kurierskich.

W formularzu, który się pojawi należy uzupełnić dane osoby kontaktowej oraz godziny odbioru przesyłki przez kuriera (ewentualnie podać dodatkowe informacje dla kuriera). Składane zlecenie należy potwierdzić przyciskiem „zatwierdź”. Aplikacja poinformuje o przyjęciu złożonego zlecenia.

Na koniec należy wydrukować list przewozowy (etykiety) oraz protokół przekazania przesyłki (w dwóch egzemplarzach). Przed przygotowaniem paczki do wysyłki, zapoznaj się z warunkami jej pakowania, oznaczania i adresowania. Bez kompletnych dokumentów i właściwego przygotowania paczki, kurier może odmówić jej odebrania.

Nadać przesyłkę i zamówić kuriera można również z poziomu faktury. Sprawdź “Jak nadać przesyłkę z poziomu faktury?”.

Czy artykuł był pomocny?

ifirma.pl - jk